Elődöntős a női pólóválogatott az Eb-n

Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

-

Bíró Attila szövetségi kapitány csapata nagyon magabiztos játékkal 18-6-ra győzte le Franciaországot, így készülhet az olaszok elleni csatára a belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon.

Nők, negyeddöntő:

Magyarország-Franciaország 18-6 (6-1, 5-3, 2-2, 5-0)
magyar góldobók
: Takács, Keszthelyi, Antal 3-3, Czigány, Bujka, 2-2, Csabai, Kisteleki H., Garda, Illés, Tóth I. 1-1

A magyar női válogatott már a negyeddöntő első negyedében eldöntötte a meccset, miután 6-1-re megnyerte a játékrészt, és a továbbiakban is csak növelte előnyét. Antal, Takács és Keszthelyi is egyaránt három-három gólig jutott.

Szűcsék készülhetnek az elődöntőre

A férfiak után tehát a nők is bejutottak a legjobb négy közé, a magyar az egyetlen nemzet, amely mindkét nemnél eljutott az elődöntőig. A nők csütörtökön 17.15-kor Olaszországgal, a férfiak 20.15-kor Montenegróval játszanak a fináléért, a női válogatottnak meg kell nyerni az Eb-t, a férfi csapatnak elég bejutni a döntőbe az olimpiai kvótáért.

A női válogatott a négy közé jutással pedig legrosszabb esetben is biztosította helyét a márciusi, hollandiai olimpiai kvalifikációs tornára..