Egy labdás meccset csinált 16 pontos előnyről a Warriors

Fotó: Getty Images / Sean M. Haffey

-

A végén persze nyertek Step Curryék, de a Clippers legalább egy kicsit rájuk ijesztett. Carmelo Anthony 30. játékosként ért el 22000 pontot.

A bajnokságot nagy fölénnyel vezető Golden State Warriors 49. győzelmét aratta az NBA szombati játéknapján. A címvédő oaklandiek egy várossal arrébb, Los Angelesben játszottak rangadót a nyugati negyedik Clippers ellen.

A Warriors legjobb dobója ezúttal a 32 pontig jutó Klay Thompson volt. Curry 23 egységet rámolt be, azt viszont 51%-os mezőnymutatóval hozta össze. Meg kell még emlékeznünk Draymond Greenről, aki 18 ponttal, 11 lepattanóval és 10 gólpasszal idénybeli 11. tripla-dupláját hozta össze, és ezzel vezeti a liga rangsorát.

L.A. Clippers vs. GSW 112-115

A Clippers a sérült Blake Griffin (eltört a keze egy kocsmai bunyóban) nélkül próbálta tartani a lépést, ami a padról beálló Jamal Crawford 25, valamint Chhris Paul 24, és DeAndre Jordan 16 pontjával hellyel közzel sikerült is, de 5 és fél perccel a vége előtt már 16 ponttal vezettek a vendégek (108-92). Csakhogy a Clippers úgy gondolta, ha egy nappal korábban a San Antonio ellen vissza tudott kapaszkodni -19-ről is, miért ne próbálhatnák meg most is?

Megpróbálták és majdnem sikerült is, fél perccel a vége előtt még mindig 9 ponttal ment a GS (115-106), Pablo Prigioni azonban bevágott két triplát, és egy labdaszerzés után az utolsó másodpercekben esély mutatkozott az egyenlítésre, az a dobás viszont már nem ment el a gyűrűig. A Warriors így imponáló, 49-5-ös mutatóval vezeti a ligát.

A játéknap másik nagy momentumát a Minnesota Timberwolves - New York Knicks meccsen jegyezhettük föl: a vendégek játékosa, a 30 pontot és 11 lepattanót jegyző Carmelo Anthony a negyedik negyedben egy duplával elérte a 22 000. pontját, ezzel ő lett az NBA történetek 30. játékosa, aki ilyen magaslatra jutott.