Djokovicot meglepték, Kvitovát megverték

Fotó: AFP / PETER PARKS

-

Az ötszörös győztes, címvédő Novak Djokovic három szettben nyert az Australian Openen, de az ellenfele a végén vérszemet kapott.

Djokovic is bejutott az AusOpen harmadik fordulójába, méghozzá a szabadkártyás Quentin Halys ellen. Az első két szettet egyformán 28 perc alatt húzta be Djokovic, ám a folytatásban a 19 éves francia játékos brékelőnybe került. Bár Djokovic visszabrékelt, a játszma csak eljutott 6:6-ig, jöhetett a rövidítés.

A szerb világelső ott simán (7-3) nyert, ám az első, egyben a legszebb pontot Halys szerezte (12.33-nál):

Djokovic következő ellenfele az olasz Andreas Seppi lesz.

A nőknél kiesett a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova, akit egy hazai játékos, Daria Gavrilova győzött le. Kristyna Pliskova kiesett ugyan, de 31 ászt ütött, ami rekord a női teniszmeccsek történetében.

AusOpen, férfiak, 2. forduló:
Djokovic (szerb, 1.)-Halys (francia) 6:1, 6:2, 7:6 (7-3)
Tsonga (francia, 9.)-Jasika (ausztrál) 7:5, 6:1, 6:4
Garcia-Lopez (spanyol, 26.)-Brands (német) 4:6, 6:1, 7:6 (7-0), 6:3
Seppi (olasz, 28.)-Kudla (amerikai) 7:5, 6:4, 6:4
Kyrgios (ausztrál, 29.)-Cuevas (uruguayi) 6:4, 7:5, 7:6 (7-2)
Herbert (francia)-Rubin (amerikai) 6:3, 6:4, 6:0

nők, 2. forduló:
A. Radwanska (lengyel, 4.)-Bouchard (kanadai) 6:4, 6:2
Gavrilova (ausztrál)-Kvitova (cseh, 6.) 6:4, 6:4
Mladenovic (francia, 28.)-Gibbs (amerikai) 6:1, 7:6 (7-4)
Puig (Puerto Ricó-i)-Kristyna Pliskova (cseh) 4:6, 7:6 (8-6), 9:7
Kulicskova (orosz)-Niculescu (román) 6:4, 2:6, 6:4
Putyinceva (kazah) - Han Hszin-jün (kínai) 6:3, 6:1
Gaszparjan (orosz)-Kurumi (japán) 6:4, 6:4

Federer 299. győzelméről és Serena Williams sikeréről korábbi cikkünkben olvashat.