Dárdaiéknak a kupában is megy, ott vannak a nyolc között

Fotó: MTI/EPA/DPA / Maja Hitij

-

A Hertha Berlin Nürnbergben tudott nyerni, gólt sem kapott. A Stuttgart hosszabbítás után jutott tovább, a Dortmund a Herthát másolta.

Dárdai Pál vezetőedző csapata, a Bundesligában harmadik helyen álló Hertha BSC 2-0-ra legyőzte a Nürnberget. A berliniek mindkét félidőben lőttek egy gólt, előbb a cseh Vladimir Darida, majd az amerikai Anthony Brooks.

A Borussia Dortmund követte a berliniek receptjét, és 2-0-ra nyert idegenben, méghozzá az élvonalbeli Augsburg pályáján. A BVB két gólját a Bundesliga góllövőlistáját is vezető Pierre-Emerick Aubameyang és a Henrik Mikhtarjan lőtte.

A VfB Stuttgart is bejutott a negyeddöntőbe, miután hosszabbításban legyőzte a másodosztályú Braunschweiget. A rendes játékidőben csak két gól született, már a 21. percre kialakult az 1-1-es eredmény, és a következő találatra a 99. percig kellett várni. De az sem döntött, mert a 110. percben egyenlített az Osnabrück, azonban a 118. percben Sanjic végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A másodosztályú csapatok ütközetének végén ugyancsak a vendégek örülhettek, ugyanis a Bochum 2-0 győzött a sérült Simon Krisztiánt nélkülöző 1860 München otthonában.

Eredmények, Német Kupa, nyolcaddöntő:
VfB Stuttgart-Eintracht Braunschweig (II.) 3-2 (1-1, 1-1, 2-1)
Nürnberg (II.)-Hertha BSC 0-2 (0-1)
1860 München (II.)-VfL Bochum (II.) 0-2 (0-2)
Augsburg-Borussia Dortmund 0-2 (0-0)

kedden játszották:
Bayern München-Darmstadt 1-0 (1-0)
Erzgebirge Aue (III. osztály)-1. FC Heidenheim (II.) 0-2 (0-0)
Borussia Mönchengladbach-Werder Bremen 3-4 (1-0)
Unterhaching (IV.)-Bayer Leverkusen 1-3 (1-1)

Dárdaiéknak jó esélyeik vannak a négy közé jutásra is, miután a következő körben a másodosztályú Heidenheimmel találkoznak majd. A mezőny másik második ligás csapata, a Bochum a Bayern Münchent kapta ellenfélül. A másik két párosítás: Stuttgart-Dortmund, Leverkusen-Werder Bremen. A negyeddöntő mérkőzéseit február 9-én és 10-én játsszák, az elődöntőre április 19-20-án, a berlini fináléra pedig május 21-én kerül sor.