Dárdaiék újabb topcsapat ellen vesztettek a hajrában

Fotó: Bongarts/Getty Images / Boris Streubel

-

A Bayern München után a Borussia Mönchengladbach is az utolsó percekre tudta felőrölni a Hertha BSC védelmét. Ezzel a 'Gladbach visszavette a harmadik helyet a Bayern Münchent legyőző leverkuseniektől, akiket jövő héten otthon fogad. Dárdai Pál csapata a pörgős meccsen elszenvedett vereség ellenére is tizenharmadik a Bundesligában, három ponttal előzik a vasárnap meccset nyert Hamburgot.

Bundesliga, 31. forduló:

Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Stocker (13.), ill. Kruse (12.), Traoré (85.)

Mindkét csapatnak nagy szüksége lett volna a három pontra: a hazaiak a kiesés elől menekülnek, a vendégek pedig a Bajnokok Ligája-indulást próbálják kiharcolni. A 'Gladbach viszont tíz meccs óta veretlen, és egyértelműen ők voltak a meccs esélyesei. Ők is kezdték jobban a meccset, már a harmadik percben akadt veszélyes helyzetük. Végül meg is szerezték a vezetést a vendégek: a 12. percben a Hertha eladta tizenhatosa előtt a labdát, lecsapott rá a 'Gladbach, majd Kruse középről bepasszolta a labdát, 0-1.

Nem teketóriázott Dárdai Pál csapata: a középkezdés után egyből egyenlített. Előbb Kalou fejese ért két kapufát is, majd a berobbanó Stocker bólintott a hálóba, 1-1 a 13. percben.

Dárdai Pál – akinek egyébként volt edzője az ellenfelet irányító Lucien Favre (aki pedig 100. Bundesliga-győzelmére hajtott) – próbálta tüzelni csapatát az oldalvonal mellől, többet is próbálkoztak a hazaiak a következő percekben. A 22. percben gyors kontrát vezethettek a baloldalon, Stocker bombázta rá, de jó volt a blokk. Három perccel később a berlini Kraftnak kellett nagyot védenie: Granit Xhaka szépen eső lövést eresztett meg, beakadt volna a léc alá. Fél óra elteltével Ndjeng, Kalou és Stocker bolondította a védelmet, végül Pekarík bombázott mellé – jó döntés volt Dárdaitól, hogy betette Marcel Ndjenget, nagyon aktív volt.

A 37. percben óriásit hibázott a Hertha védelme, egy beadásnál többen elcsúsztak, Langkamp kezéhez is ért a labda, amely végül Kraft kezében landolt, így a hazaiak megúszták újabb bekapott gól nélkül. A félidő végén Xhaka fejelt kapufát, de kiderült: lesen volt, azért fejelhetett olyan tisztán. Nem sokkal később Kruse került helyzetbe, miután a hazaadott labdát nagyon bénán találta el Kraft, így került a 'Gladbachhoz. Kruse eltekerte a kapus mellett, de a kaput nem találta el, maradt az 1-1.

A második félidőre Dárdai nagyokat fújtatva, majd vizet kortyolgatva érkezett, már csapata játékosai előtt. Csapata dominált az első percekben, majd a Mönchengladbach próbálta kisakkozni a Hertha védelme mögé vezető utat. Nem sikerült, jöhetett a berlini kontra, amelyet csak sárgát érően sikerült megállítania a vendégeknek. Nem sokkal később Kalou löketét kellett védje Sommer, majd a túloldalon a 'Gladbach lőhetett jó helyről szabadrúgást. Johnson ellőtte, Kraft mástól várta, így csak nézte, ahogy mellépattog a labda, elérni nem tudta volna. Odaért viszont egy perccel később, amikor Johnson tört kapura, és szépen lelopta a vendégjátékos lábáról a labdát.

Ez is labdaeladásból kialakult helyzet volt, a szokottnál jóval több rövidzárlat akadt a Dárdai-gépezet hátsó részében. A 'Gladbach át is vette a hatvanadik perc környékén a mérkőzés irányítását, próbálkoztak a védelem kipasszolásával és távoli lövésekkel is – így tett Granit Xhaka is.

A berliniek bár a védekezésre fordították a figyelmüket, egy-egy kontrával azért csak veszélyt jelentettek Sommer kapujára. Nagyot azért nem, de a vendégek sem fociztak kifejezetten meggyőzően. A meccs legalább izgalmas volt, sorra jöttek a kisebb-nagyobb védelmi hibák, helyzetek és védések. A 75. percben Stocker meglőhette volna második gólját, de a kapusba bombázott.

Dárdai közben cserélgetni kezdett, beküldte például Ben-Hatirát, aki sérülés miatt nem tudott játszani az elmúlt meccseken. A Mönchengladbachnál pedig pályára lépett a Chelsea-vel bajnoki címet nyert Eden Hazard öccse, a 22 éves Thorgan Hazard. Végül a Dárdai által régóta mellőzött Ronny is beszállt a meccsbe, amelyet még mindig a vendégek irányítottak. A tankként viselkedő Ronny aztán szép kontrát vezetett, ugratta Kalou-t, de az elefántcsontpartinak hosszú lett. A kontrából Kruse bombázott, de Kraft fogta, maradt az 1-1. Haragucsi aztán elcsúszott, miközben Traoré ellen védekezett, ez lett a Hertha veszte. A vendégek játékosa szépen tekert ballal és megszerezte első gólját csapatában, 1-2.

A hajrában Traoré ugratta Raffaelt, Kraft bele tudott paskolni. Ám a labda nem ment ki, Raffael visszagurította Krusének, ám a Borussia csatára fölé bombázott.

A lényegesen jobb keretből gazdálkodó Favre csapata végül megérdemelten nyerte meg a Bundesliga 31. fordulójának pörgős zárómeccsét, így még versenyben maradt a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyért. Jövő héten a harmadik helyre visszakapaszkodó 'Gladbach pont a negyedik Leverkusent fogadja majd, a 13. helyen álló Hertha pedig Jürgen Kloppékhoz látogat.