Dárdaiék már majdnem olyan jók, mint a Dortmund

Fotó: Bongarts/Getty Images / Martin Rose

-

A gól nélküli döntetlennel véget ért Augsburg–Schalke után a Bundesliga rajongói gólt, gólokat vártak a Paderborntól és a csapatot fogadó Hertha BSC-től. Ez összejött, a Hertha két gólt vágott, és a tizenegyedik helyen állva egy pontra van a Borussia Dortmundtól.

Bundesliga, 27. forduló:

Hertha BSC–Paderborn 2-0 (0-0)
Gólszerző: Stocker (68.), Schulz (88.)

Dárdai Pál visszatért a magyar labdarúgó-válogatottól a Hertha BSC-hez, amelynek megbízott szakvezetőjeként 3 győzelme, 2 döntetlenje és 2 veresége volt a meccs előtt – ezt a mérleget szerette volna javítani a 39 éves szakember. A berliniek a kieső helyen álló Paderbornt abban a tudatban fogadták vasárnap, hogy mivel az alsóházi riválisok mind kikaptak, a győzelem a Borussia Dortmund mögötti tizenegyedik helyet jelenthetné 27 fordulót követően.

Ehhez viszont gólra lenne szüksége a csapatnak, márpedig ebből a Dárdai-féle Hertha nem bővelkedett eddig: 7 meccsen 7 góljuk volt, mindegyiket más szerezte. A bordó-sárgában focizó vendégek kezdték aktívabban a meccset, az ő reményeiket az táplálhatta, hogy ősszel 3-1-re nyertek a Hertha ellen. Igaz, azóta csak egy meccset nyert a Paderborn, és közel két hónapja nem lőtt gólt, szóval a zászló inkább a berlinieknek állt. Az első negyedóra végén fel is ébredt a Hertha, egyre többet támadott Dárdai csapata. Egészen a 36. percig viszont nem akadt helyzet, igaz, az akkori sem volt nagy: egy keresztbe ívelt labdát a maszkban játszó Pekarík fejelte mellé.

A negyvenedik percben Stocker aztán elirigyelte Nikolicstól a görögök elleni gyertyát, így labdaátvétel után jócskán fölé küldte. Dárdainak, mondjuk, tetszett, valószínűleg azért, mert a Hertha egyértelműen irányította a meccset, és úgy tűnt, több helyzete is lesz a csapatnak.

Nem sokkal később Haragucsi is ívelt egy jókorát, igaz, előtte magasra pattant a labda, ez lehetett a mentsége. Többet nem is hoztak ki magukból a felek, gól nélküli döntetlennel zárult a vasárnap délutáni kiesési rangadó első félideje. Dárdai mégis mosolygósan ült le a kispadra a második félidő elején, mellette az őt a válogatottól elcsaklizni szándékozó sportigazgató, Michael Preetz is vigyorgott.

Mégis a Paderborn kezdte jobban a második játékrészt, Vrancic ívelése megcsúszott egy berlini lábon, így Kraft kapus is védeni kényszerült – konkrétan arcon találta a laszti. Egy perccel később a szintén Paderborn-játékos Brückner ívelését követően Wemmer fejelt – mellé. Az 52. percben ismét a vendégek voltak veszélyesek – Rupp lőhetett, de lökete nem találta el a kaput. Viszont jelezte: a kieső helyen álló Paderborn nem egy pontért, hanem háromért jött. Aztán eltelt tíz perc eseménytelenül, majd Haragucsi perdített egy elhaló Hertha-akció végén – Kruse kezébe. A 67. percben Kalou kavargatott a Paderborn tizenhatosa előtt, felvágták. Egy perccel később Plattenhart szabadrúgását védte Kruse, majd a kipattanóra jött Stocker, aki megszerezte a vezetést Dárdai csapatának. 68. perc, 1-0.

A szabadrúgástól a kipattanóig...

... majd a gól és a gólöröm

A gólt követően a Paderborn két támadót küldött be, hogy megtörjék a közel két hónapja tartó góltalanságot. Dárdai cseréi azt jelezték, hogy ő inkább az előny megtartására, mintsem megduplázására koncentrált. A Paderborn támadójátéka ugyan aktívabb lett, de gólt nem tudtak szerezni, Kalou és Haragucsi pedig óriási ziccereket hagyott ki az utolsó tíz percben. A csereként beállt Nico Schulz viszont megadta a kegyelemdöfést a Paderbornnak a 88. percben, 2-0.

Így Dárdai Pál csapata már a második 2-0-s győzelmét aratta a magyar szakember vezetésével, akinek mérlege 4 győzelem, 2 döntetlen, 2 vereség a Hertha élén. Ezzel a berliniek lényegében bebiztosították bennmaradásukat, hiszen nehéz elképzelni, hogy Dárdaiék minden meccsüket elveszítsék, a Paderborn és a Stuttgart pedig 3-4 meccset nyerjen a továbbiakban. Persze matematikai esélye van ennek a forgatókönyvnek is, de ehhez Dárdai Pálnak is lesz egy-két szava.