Dárdaiék majdnem legyűrték a Real-verő Schalkét

Fotó: AFP / Jˆrg Carstensen

-

Jobban játszott a magyar szövetségi kapitány csapata, a Hertha BSC, mint a Schalke 04, ám a gelsenkircheniek kétszer is egyenlíteni tudtak. Szalai és Stieber különcsatáját előbbi nyerte: a Hoffenheim 3-0-ra legyőzte a Hamburgot.

Bundesliga, 25. forduló

Hertha BSC–Schalke 04 2-2 (1-1)
Gólszerző: Ben-Hatira (21.), Haragucsi (82.), ill. Sané (40.), Matip (90.)

Legutóbb győzelmet aratott hazai pályán Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC – február utolsó napján az Augsburgot győzték le Salomon Kalou góljával. Múlt héten kemény meccsen értek el 0-0-s döntetlent a ligautolsó Stuttgart otthonában, azaz egész jó időszakon vannak túl. A Schalkénál egy fokkal mégis jobb lehet a hangulat: idegenben győzték le a hét közepén a Bajnokok Ligája tavalyi győztesét, a Real Madridot, igaz, kiestek a BL-ből.

Ennek megfelelően Roberto di Matteo csapata, a zöldben focizó, a meccs előtt ötödik helyen álló Schalke kezdte aktívabban a meccset. A Hertha azonban nem hagyta magát, és a támadásaik kifizetődtek: Anis Ben-Hatira a Wellenreutherről kipattanó labdát értékesítette a 21. percben, 1-0.

Dárdai is nagyon örült

Ben-Hatira ezt követően a dortmundi Pierre-Erick Aubameyangot utánozta: pókembermaszkban ünnepelt. Sárgát kapott érte. A Schalke nem adta fel, továbbra is irányította a játékot, majd a félidő hajrájában, a 40. percben a Choupo-Moting sérülése miatt szereplő Leroy Sané – aki a Real ellen is betalált – megszerezte az egyenlítő gólt, 1-1.

A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, de Dárdai és megbízott szakvezetőtársa, Rainer Widmayer jól megszervezte a berliniek védelmét. Az 55. percben ismét a Hertha kerülhetett volna előnybe, de Kalou lövését bravúrral védte a gelsenkircheni Wellenreuther. A félidő második felében fokozatosan lett egyre jobb a Hertha, a stabil védekezésre alapuló kontrajáték révén egyre többször értek fel a Schalke kapujához. A 82. percben végül a csereként beállt japán Haragucsi Genki ismét vezetéshez juttatta a Herthát, 2-1.

Ez volt a 23 éves japán focista első gólja a Bundesligában. Egy perccel később már a gólvonalról kellett mentsen a berlini védelem, de sikerült. A Hertha 2006 óta először arathatott volna győzelmet a Schalke felett – akkor még Dárdai is a pályán volt, most a pálya mellől szervezte meg jól a csapat játékát. Ám csapata mégsem nyert, erről a hajrában gólt szerző Joël Matip gondoskodott, 2-2.

Így Dárdaiék a 14. helyen zárták ezt a fordulót is. A forduló másik magyar érdekeltségű meccsén Szalai Ádám Hoffenheimje fogadta Stieber Zoltán Hamburgját, ám miután a vendégek a 20. percben ember-, a 21. percben pedig gólhátrányba kerültek, esélyük sem volt a győzelemre. A Hoffenheim 3-0-ra nyert, Szalai Ádám az utolsó pár percre, csereként jött be. Stieber végigjátszotta a találkozót.