Csúnyán elverték Vigóban a Barcát, már a Real vezeti a bajnokságot

Fotó: Getty Images / Juan Manuel Serrano Arce

-

A Barca nem tudott olyan jól támadni, mint, amilyen rosszul védekezett.

Az várható volt, hogy a forduló előtt az 5. helyen feszítő, és újra egykori fényében tündöklő Cleta Vigo pályáján nem vár könnyű 90. perc a Barcelonára, és a mérkőzés ezt is hozta. A Celta az első félidőben lefocizta a pályáról a Barcát, hihetetlenül gyorsan és kombinatívan játszottak, nem mellesleg pedig rúgtak két gólt is. A katalánok ebben a szezonban a bajnokságban még nem rúgtak gólt az első félidőben. Az már talán nem is hír, hogy az első gólban azért egy kicsit ludas volt a Barca kapusa, Marc-André ter Stegen. A második félidő sem hozott túl sok változást, a Barca egyszerűen képtelen volt megtörni a Celta lendületét, a vigóiak ezen fellelkesülve rúgtak még két gólt, Neymar találata már csak szépségtapasz volt. A Celta utoljára 1957-ben rúgott négy gólt a Barcának.

A Real Madrid még nem tudott nyerni az Athletic Bilbao új otthonában az Új San Mamésban, ráadásul Bilbaóban egyébként is gyengécske a Real mérlege: 38-29-re vezetett az Athletic. A Madridiaknál a bajnokságban először volt kezdő az új horvát szerzemény, Mateo Kovacic. A mérleg javításának ügyében a hazaiak védője, San José sietett a Real segítségére, miután a 19. percben a saját 16-osáról haza próbálta gurítani a labdát, amivel valójában gólpasszt adott Benzemának. A bilbaói fellángolásokat leszámítva a Madrid innentől kézben tartotta a meccset, a minden labdaérintésnél iszonyatos füttyszót kapó Cristiano Ronaldo kimondottan agilis módon irányította a csapatot. Még akkor is, ha a 41. percben Keylor Navasnak kellett óriásit védenie.

A második félidőre egy nagyon harcias Athletic jött ki, és míg kezdetben csak a sárga lapok gyűjtésében jeleskedtek, addig a 67. percben már gólt is lőttek: egy madridi labdavesztés után Susaeta tette a labdát Sabi Merino fejére, és máris 1-1 volt az állás. Keylor Navasnak még öt perc hiányzott, hogy megdöntse Iker Casillas góltalansági rekordját. A nagy öröm azonban csak három percig tartott, mert a 70. percben Isco parádésan szolgálta ki Benzemát, aki a Granada elleni legutóbbi bajnoki után újra nyerőembernek bizonyult.

Az utolsó 20 percben elképesztő iramot diktált a Bilbao, de atlétikában aligha lehet lenyomni a Realt, Ronaldóék fel vették a kesztyűt, ami szerencsére Keylor Navas kezén is ott volt, a Costa Rica-i kapusnak ugyanis volt egy-két igen nagy védése. Az eredmény azonban már nem változott, így a Real, ha csak jobb gólkülönbségével is, de átvette a vezetést a tabellán, az ugyancsak 13 pontos Celta Vigo előtt. Őket az Atlético és a Barcelona követi egyaránt 12 ponttal.