Csodagólt lőttek a Barcának, égett az Arsenal

Fotó: MTI/AP / Riccardo De Luca

-

Az angolokat a Chelsea mentette meg a teljes égéstől a Bajnokok Ligája nyitókörében, a Bayern München és a Bayer Leverkusen hengerelt, a Gent két piros lappal is pontot mentett.

E csoport

AS Roma-Barcelona 1-1
gól:
Florenzi (31.), ill. Suárez (21.)

Leverkusen-BATE 4-1
gól:
Mehmedi (4.), Calhanoglu (47. és 75. - 11-es), J. Hernandez (58.), ill. Milunovic (13.)

Szerdán újabb nyolc meccsel folytatódott a Bajnokok Ligája, a nap rangadóját Rómában játszották, ahol az AS Roma a címvédő Barcelonát fogadta. A hazaiak gyors kontrákra rendezkedtek be, a közönség tombolt is, amikor Dzeko felbőrözte Piquét, vagy Salah lesprintelte Jordi Albát, de igazi helyzetei a Barcának voltak, meg is szerezte a vezetést a félidő derekán. Hiába, Florenzi majdnem a félpályáról egyenlített, miután észrevette, hogy Ter Stegen elkóborolt a gólvonalról. Méltán nevezhetjük a tiki-taka reciprokának ezt akciót.

Fordulás után nem csak az eredmény, a játék is kiegyenlített lett, az utolsó bő húsz percre pedig Rafinhát le kellett cserélni Nainggolan durva belépője után. A századik BL-meccsét játszó Messi ezúttal nem tündökölt, csak egy kapufáig jutott, és zsinórban a harmadik BL-meccsét hozta gól vagy gólpassz nélkül. Bár a végjátékban nagyon nyomott a Barca, a győzelemhez ez most kevés volt.

A Leverkusen a másik meccsen gond nélkül elintézte a belorusz BATE-t a kemény, letámadásos focijával.

F csoport

Dinamo Zagreb-Arsenal 2-1
gól:
Oxlade-Chamberlain (24., öngól), Fernándes (58.), ill. Walcott (79.)
piros lap: Giroud (40., Arsenal)

Olimpiakosz-Bayern München 0-3
gól:
Th. Müller (52. és 90. - 11-es), Götze (89.)

Zágrábban folytatódott az angol csapatok vesszőfutása: a két Manchester keddi veresége után az Arsenal került hátrányba a nála jóval szerényebb képességű horvátok ellen. Annyiban ez nem volt meglepő, hogy Arséne Wenger csapata az elmúlt 11 idegenbeli BL-meccsét csak egyszer úszta meg kapott gól nélkül. Nagyobb gond volt, hogy az Arsenal összesen egy párharcot nyert meg az első félidő első felében, majd Giroud-t kiállították a 40. percben. „Egy csapat sem nehezíti meg annyira az Arsenal dolgát, mint az Arsenal” – kommentált a spanyol AS című lap. Fordulás után aztán újabb gólt lőtt a Dinamo, így Walcott szépítése már nem sokat ért: ez lett a harmadik 2-1-es angol vereség, ugyanis kedden a ManUnited a PSV-től, a ManCity a Juventustól kapott ki ilyen arányban.

A Bayern uralta a játékot a szívós Olimpiakosz ellen, ám sokáig kérdéses volt, ez mire lesz elég. „Háromszor annyit lőttünk kapura, és 74 százalékban birtokoltuk a labdát, mégis 0-0 még” – panaszolta a klub hivatalos Twitter-csatornája. A lelátón közben balhé tört ki, rendőrök hatoltak be a vendégek szektorába. A kedélyek később megnyugodtak, a görögök pedig megtörtek, Thomas Müller az 58. BL-meccsén megszerezte a harmincadik gólját, később még egyet, közte pedig Götze talált be.

G csoport

Dinamo Kijev-Porto 2-2
gól:
Huszjev (20.), Bujalszkij (89.), ill. Aboubakar (23. és 81.)

Chelsea-Maccabi Tel-Aviv 4-0
gól:
Willian (15.), Oscar (45., 11-es), Diego Costa (58.), Fabregas (78.)

Az angol klubok becsületét a Chelsea mentette meg, amely már a hatodik percben vezetést szerezhetett volna a Maccabi Tel-Aviv ellen, ám Eden Hazard büntetőt rontott. José Mourinho csapata ezzel együtt is gyorsan előnybe került, és a 11-es gólra éhes drukkereknek sem okozott csalódást: másodjára Oscar állt a labda mögé. Fordulás után Diego Costa (ki ne hagyja az alábbi videót!) és Fabregas lőtt gólt, ezzel a Chelsea nyomatékosította, hogy favoritnak számít a csoportban.

A Dinamo Kijev vezetett, hátrányba került, majd egyenlített a Porto ellen.

H csoport

Valencia-Zenit 2-3
gól:
Witsel (54., öngól), André Gomes (73.), ill. Hulk (9., 45.), Witsel (76.)

Gent-Lyon 1-1
gól:
Milicevic (68.), ill. Jallet (58.)
piros lap: Dejaegere (41., Gent), Foket (88., Gent)

Hulk lecsapott a Valenciára, az első félidőben két gólt is bevágott a 16-os bal csücskétől, az elsőt belülről, a másodikat kívülről, de ezeken kívül is voltak veszélyes lövései. Ünnepelt is a szentpéterváriak Twitter-oldala, amire érdemes rákattintani pusztán a fejléce kedvéért is. Aztán a Valencia összekapta magát, 0-2-ről egyenlített, de csak azért, hogy a hajrában Axel Witsel – aki korábban öngólt lőtt – kicsikarja a Zenitnek a győzelmet.

A Gent a második félidőre emberhátrányba került a Lyon ellen, ám a franciáknak ez csak arra volt elég, hogy tíz percig nyerésre álljanak. Pedig a legvégén már csak nyolc mezőnyjátékosa maradt a belgáknak, miután Foket-t is kiállították.