Cseh és Hosszú éremért úszik

Fotó: AFP / MARTIN BUREAU

-

Lassan beindul a szezon: a szombati sportműsorban három Premier League-meccs, és olasz szuperkupa-döntő is szerepel. De még mindig a vizes vb a legfontosabb, ahol magyar érmekért szoríthat.


Cseh László és Hosszú Katinka révén két számban is éremért ugranak medencébe a magyar úszók a vizes vb-n szombaton.

Hosszú 16.47-kor kezd a 200 hát döntőjében, ugyanakkor már a pénteki elődöntőben elérte egyik célját, megdöntötte Egerszegi Krisztina 1991. augusztus 25. óta fennállt 2:06.62 másodperces országos csúcsát, amely 2008 februárjáig világrekord is volt.

Cseh 17.13-kor kezd 100 pillangón, miután ugyanebben az úszásnemben aranyat nyert 200-on, és bronzot 50-en. Jók az esélyei 100-on is: az előfutamban országos rekordot állított fel, majd az elődöntőben 51.03 másodperccel - holtversenyben - a legjobb időt úszta.

Kapás Boglárka 17.55-től úszik 800 gyorson. Az 1500-on országos csúccsal bronzérmes Kapás most a nyolcadik helyről várja a futamot.

A férfi pólósok 14.30-tól az ötödik helyért játszanak Montenegróval - két éve ez a párosítás még vb-döntő volt.


A szombati élő sportközvetítések

M4
8.15: Vizes vb, Kazany, úszás, előfutamok
12.45: Vizes vb, Kazany, férfi vízilabda, helyosztó
15.45: Ritmikus gimnasztika, világkupa, Budapest
16.30: Vizes vb, Kazany, úszás, elődöntők, döntők
19.30: Vizes vb, Kazany, férfi vízilabda, bronzmérkőzés
21.00: Vizes vb, Kazany, férfi vízilabda, döntő


Digisport 1
4.00: Tenisz, WTA-torna, Stanford
13.25: Labdarúgás, angol bajnokság, Manchester United-Tottenham Hotspur
15.45: Labdarúgás, angol bajnokság, Everton-Watford
18.10: Labdarúgás, angol bajnokság, Chelsea-Swansea
20.55: Labdarúgás, francia bajnokság, Marseille-Caen
23.25: Labdarúgás, brazil bajnokság, Avaí-Fluminense

Digisport 2
5.00: K-1, Glory Sorozat, Las Vegas
13.55: Labdarúgás, Olasz Szuperkupa, Juventus-Lazio
18.30: Gyorsaságimotoros-vb, Moto3, Indianapolisi Nagydíj, időmérő edzés
20.05: Gyorsaságimotoros-vb, MotoGP, Indianapolisi Nagydíj, időmérő edzés
21.00: Tenisz, WTA-torna, Stanford


Eurosport 2
8.15: Asztalitenisz, Super Series, Csengtu
11.15: Ausztrálfutball Liga, Geelong Cats-Sydney Swans
15.00: Kerékpár, Dán körverseny, 6. szakasz
17.30: Kerékpár, Lengyel körverseny, 7. szakasz
22.00: Labdarúgás, MLS, Toronto FC-Sporting Kansas City


Eurosport
8.15: Vizes vb, Kazany, úszás, előfutamok
12.30: Kajak-kenu, szlalom világkupa, Spanyolország
16.15: Vizes vb, Kazany, úszás, elődöntők, döntők
20.00: Síugrás, nyári Grand Prix, Hinterzarten


Sportklub
11.00: Tenisz, ATP-torna, Kitzbühel


Sport M
13.55: Lósport, ügető


Sport 2
12.00, 13.00 és 14.00: Strandröplabda, Masters, Biel
15.30: Labdarúgás, Német Kupa, Stuttgarter Kickers-Wolfsburg
19.00: Salakmotor, Dán GP, Koppenhága


Sport 1
1.00 és 3.15: Tenisz, ATP-torna, Washington
15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00 és 20.45: Strandröplabda, Masters, Biel