Chicharito elődöntőbe lőtte a Real Madridot

Fotó: AFP / GERARD JULIEN

-

Arda Turan kiállítása és Cé önzetlensége is kellett ahhoz, hogy Carlo Ancelotti csapata a mostani szezonban először győzze le az Atlético Madridot. A másik meccsen gól nem esett, így a Juventus jutott az elődöntőbe.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Real Madrid–Atlético Madrid 1-0 (0-0)

Gólszerző: Javier Hernández (88.)

Továbbjutott: A Real Madrid, 1-0-s összesítéssel.

Vajon sikerül-e Carlo Ancelottinak, a Real Madrid vezetőedzőjének legyőzni Diego Simeonét az idei nyolcadik Atlético elleni meccsén? Ez volt a legnagyobb kérdése a szerdai madridi városi derbinek, amely előtt már felröppentek olyan pletykák, hogy ha nem jön össze a Realnak a továbbjutás, akkor az olasz vezetőedző repülhet. Nehezítette a helyzetét, hogy sem Benzemára, sem Bale-re, sem Modrićra nem számíthatott, helyükön Chicharito, Isco és Ramos (igen, a középpályán) kezdett.

Cé énekelte a BL-himnuszt

A hazaiak kezdték jobban a meccset, folyamatosan támadtak, a 11. percben pedig végre jó lehetőség is adódott előttük, ám Chicharito gól helyett szétszaggatta az oldalhálót. Nem sokkal később Cé is mellébombázott. A félidő közepére a durvaságoké lett a főszerep, estek-keltek a játékosok, majd láthattuk, ahogy a két tapló összeakad: Pepe forgatta meg szépen Madžukićot. Elsőként végül Casillasnak és nem Oblaknak kellett nagyot védenie: a 29. percben Saúl lopakodott a tizenhatos felé, majd tüzelt. Egy perccel később a túloldalon James Rodríguez beadását fejelte kapura Chicharito, de épphogy elkerülte a felső sarkot a labda. A 44. percben aztán úgy tűnt, végre meglesz a várva várt gól, de a Real labdaszerzéséből indult akció végén Cé lövését Oblak kitolta. Jól védett a szlovén kapus, többször kellett veszélyes íveléseket is lehúznia. Így aztán a BL-párharc harmadik félidejében sem esett gól.

Simeone változtatott először: a szünetben lekapta Saúlt és a többnyire kezdő – és egyben csapatkapitány – Gabit küldte a helyére. A félidő első helyzete megint Chicharito előtt adódott, de lesen is volt, mellé is lőtte. Sokat keresték a labdával ezen a meccsen, de rendre rossz megoldást választott. Csordogált a meccs, akadtak kisebb helyzetek mindkét oldalon, de egyik sem volt valódi gólhelyzet. A 77. percben aztán nagy bajba került az Atlético: Arda Turan nyújtott lábbal rúgott bele Sergio Ramosba, amiért megkapta második sárga lapját, így a vendégek tíz emberrel folytatták.

Eddig is a Real volt fölényben, innentől viszont még jobban nyomtak a hazaiak, az Atlético pedig egyre durvább lett. A 80. percben máris gólt lőhetett volna a tavalyi BL-győztes, ha nem Chicharito állt volna a csatárposzton: próbálkozását Oblak kitolta. Innentől a Real már mindenhonnan lődözött, Simeone pedig idegesen rágózott az oldalvonalnál. Az atléticósok az időhúzó sérülések taktikáját választották, egymástól öt méterre két vörös–fehér–kék mezes focista is fetrengett. Míg őket ápolták és cserélt az Atlético, Ancelotti kedélyesen dumálgatott az ellenfél csatárával, Madžukić-csal. Aztán jött egy kontra, amelynek végén a Real szép csiki-csuki végén Cét hozta helyzetbe, aki önzetlen módon passzolt Chicharitónak. És a mexikói ezúttal nem tudta kihagyni, 88. perc, 1-0!

Az ötperces hosszabbítást még megnyomta az Atléti, de gólt már nem szerzett, így Chicharito talán megmentette Carlo Ancelotti állását.