Brutális fölény, de csak egy Ibra-gól a negyedosztályú kiscsapat ellen

-

A svéd továbblőtte a párizsiakat a francia kupában, egy olyan meccsen, ahol a negyedosztályú ellenfél csak a középkezdéskor látta a labdát.

A Paris Saint-Germain a nagyedik vonalban vitézkedő Wasquehal csapatával mérkőzött a francia kupába a legjobb 32 közép kerülésért, és győzött 1-0-ra Zlatan Ibrahimovic 60. percben szerzett góljával. Egy olyan mérkőzésen, ahol az elvárt, ám mégis elképesztő fölényben játszott a francia bajnok, azaz a PSG.

Laurent Blanc megadta a kellőt tiszteletet, és szinte az alapcsapatát küldte pályára Sirigu - Aurier, Kimpembe, Motta, Kurzawa - Verratti, Stambouli, Matuidi, Rabiot - Ibrahimovic, Augustin formációban. A fiúk tették is a dolgukat, hiszen a labdabirtoklás aránya 80-20% volt a javukra, a kapura lövések számában pedig 22-5-re nyertek (igaz, ami el is találta a kaput, ott már csak 5-2 volt a javukra). Marco Verratti pedig egymaga annyit passzolt (171), mint a komplett Wasquehal csapata.

A vége viszont így is csak 1-0 lett, aminek Párizsban bizonyára örülnek, de a 18 ezer lakosú Nord megyei kisvárosban feltehetően sokkal büszkébbek rá.