Bronzérmes a férfi párbajtőrcsapat, világcsúcs atlétikában

-

A magyar férfi párbajtőrcsapat bronzérmes lett vasárnap a riói olimpián, míg az atlétikai stadionban a jamaicai Usain Bolt meggyőző fölénnyel nyert 100 méteren, és gyűjtötte be hetedik aranyérmét, a férfi 400 méteren pedig a dél-afrikai Wayde van Niekerk 17 éves világcsúcsot döntött meg.

Az Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András, Somfai Péter összeállítású párbajtőrcsapat a tavaly világbajnoki ezüstérmes dél-koreaiak 45-42-es legyőzésével jutott elődöntőbe, ahol a világranglistát vezető, címvédő franciáktól 45-40-re kikapott. A harmadik helyért rendezett mérkőzésen a vb-címvédő ukránokkal vívott, és nyert 39-37-re.

A kötöttfogású birkózók 75 kilogrammos súlycsoportjában Bácsi Péter a pontszerző ötödik helyen zárt. A férfi kisöbű szabad puska 3x40 lövéses összetettben Péni István 12., Sidi Péter 34., míg a finndingis Berecz Zsombor ugyancsak 12. lett.

A férfi vízilabda-válogatott simán, 10-6-ra legyőzte a brazilokat, így csoportelsőként jutott a keddi negyeddöntőbe, ahol a montenegróiakkal találkozik.

A női maratonban Erdélyi Zsófia 52., Papp Krisztina 65., míg Szabó Tünde 83. helyen ért célba.

Usain Bolt esélyeshez méltóan nyert 100-on, és ezen a távon sorozatban harmadszor sem talált legyőzőre. Pekingben 2008-ban és Londonban 2012-ben 100 méteren, 200 méteren és a 4x100-as váltóval győzött, így most már hétszeres olimpiai bajnok, így közvetlenül a magyar vívó, Gerevich Aladár mögé jött fel az örökranglista 16. helyére.

A dél-afrikai világbajnok, Wayde van Niekerk 43.03 másodperccel világcsúcsot futott a férfi 400 méter döntőjében. A régi, 43.18 másodperces rekordot az amerikai Michael Johnson tartotta 17 éve, 1999. augusztus 26-a óta.

Max Whitlock – miután történelmi aranyérmet szerzett talajon – a lólengés döntőjét is megnyerte vasárnap Rióban. Ő az első brit férfi tornász, aki olimpiai bajnok lett.

Egy másik brit, a teniszező Andy Murray is történelmet írt azzal, hogy a döntőben legyőzte az argentin Juan Martin del Potrót. Murray az első teniszező, aki egyesben két aranyérmet nyert.

A napot beárnyékolta, hogy kirabolták a hatszoros olimpiai bajnok amerikai úszót, Ryan Lochtet és három társát. Az Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága azt közölte, hogy taxijukat fegyveres rendőröknek álcázott rablók állítottak meg.
„Elvették a pénzüket és a személyes tárgyaikat. Mind a négyen jól vannak, és együttműködnek a hatóságokkal” – mondta Patrick Sandusky szóvivő.