Bolívia 18 év után először győzött a Copa Americán

-

Bolívia 3-2 arányú, váratlan győzelmet aratott hétfőn Ecuador felett, míg a szintén gólzáporos Chile-Mexikó mérkőzés döntetlennel ért véget a labdarúgó Copa America A csoportjának második fordulójában. A bolíviai válogatottnak, amely már az első félidőben háromszor talált be a meglepett ecuadori csapat hálójába, 1997 óta ez volt az első győzelme a Copa America összecsapásain.

Bolívia-Ecuador 3-2 (3-0)

Ecuador: A. Domínguez – Paredes (D. Angulo, 86.), Achilier, Erazo, Ayoví – Noboa, P. Quinónez (Cazares, a szünetben) – F. Martínez (R. Ibarra, a szünetben), Bolanos, Montero – E. Valencia.

Bolívia: R. Quinónez – Hurtado, Raldes, Edward Zenteno, L. Morales – Pedriel (Coimbra, 57.), D. Bejarano, Chumacero, Smedberg-Dalence – Lizio (M. Bejarano, 72.) – Marcelo Moreno (D. Miranda, 88.).

Gólszerző: E. Valencia (48.), Bolanos (81.), ill. Raldes (5.), Smedberg-Dalence (18.), Marcelo Moreno (43. – 11-esből)

A Chile-Mexikó mérkőzés még gólzáporosabb volt. Mexikó elhúzott két góllal, de a végén örülhetett, hogy sikerült döntetlenre hoznia a meccset.

Chile-Mexikó 3-3 (2-2)

Chile: Bravo – Medel, Jara, Miiko Albornoz (Beausejour, 87.) – Isla, Vidal, Aránguiz, Díaz (Mena, 71.) – Valdivia – E. Vargas (Pinilla, 85.), A. Sánchez.

Mexikó: José de Jesús Corona – Flores, Valenzuela, Ayala, Domínguez, Aldrete (Salcedo, 71.) – Medina (Aquino, 64.), Güemez, Jesús Corona (Osuna, 77.) – Jiménez, Vuoso.

Gólszerző: Vidal (22., 55. – a másodikat 11-esből, E. Vargas 42., ill. Vuoso (21., 66.), Jiménez (29.)

1. Chile 4 pont (5-3)

2. Bolívia 4 (3-2)

3. Mexikó 2 (3-3)