Bogdán három 11-est fogott első tétmeccsén a Liverpoolban!

Fotó: Getty Images / How Foo Yeen

-

A magyar válogatott kapus könnyebb meccsre számított a Ligakupában, végül hosszabbításos, tizenegyes párbajos dráma lett belőle hős. Simán továbbment a Chelsea és a MU is, nehezebben az Arsenal.

Bogdán Ádám a nyáron igazolt a Bolton Wandererstől a Liverpoolhoz, és egészen a Carlisle United elleni Ligakupa-meccsig kellett várnia, hogy végre elfoglalhassa a kapuban Simon Mignolet helyét. Röviden annyit mondhatunk: megérte várni! Az ellenfél ideálisnak tűnt, a negyedik vonal (League Two) 10. helyén szerénykedő Carlisle nem jelenthetett gondot a Premier League egyik nagy csapatának. Ehhez képest az első félidő lefújásakor 1-1 állt az eredményjelzőn, hiába támadta végig a Pool az első 45 percet, Bogdán nem tudta hárítani az első – ráadásul a rövid sarokra tartó – lövést.

A második félidőben a Pool újra csak a kapujába passzírozta a Carlisle-t, csak éppen a labdával nem tudta ezt megtenni, így aztán hiába volt harminccal több kapura lövésük a vörösöknek, ha képtelenek voltak bevenni Mark Gillespie kapuját. Ahogy a hosszabbítás 30 perce is kevés volt, hogy megszerezzék a győztes gólt, hiába volt 120 perc után 47-5 a kapura lövések aránya. Jöhettek a 11-es rúgások – és Bogdán Ádám!

A magyar kapus három lövést is hárított, Danny Grainger, Luke Joyce és Bastian Héry sem tudott túljárni az eszén, így még az is belefért, hogy a Pool két legjobbja, Adam Lallana és Philippe Coutinho is hibázzon.

Nem baj, ha hibáznak a társak, amíg Bogdán áll a kapuban

Könnyebb dolga volt a Chelsea-nek és a Manchester Unitednek, előbbi a Wallsallt, utóbbi az Ipswichet intézte el. Hasonlóan könnyedén jutott tovább a Southampton és a Crystal Palace is, míg az Arsenalra kemény dió várt, de végül Flamini duplájával kiharcolták a továbbjutást a White Hart Lane-en.

Az élvonalbeli csapatok közül - szégyen szemre - csak a bajnokságban is kínlódó Newcastle esett ki, miután hazai pályán kikapott a másodosztály (Championship) 14. helyén álló Sheffield Wednesday együttesétől.

Angol Ligakupa, 3. forduló

Manchester United–Ipswich Town 3-0

Gól: Rooney (23.), A. Pereira (60.), Martial (90.)

Liverpool–Carlisle United 1-1 (3-2 11-esekkel)

Gól: Danny Ings (24.), ill. D. Asamoah (35.)

Walsall–Chelsea 1-4

Gól: J. O'Connor (45.) ill. Ramires (10.), Loic Remy (41.), Kennedy (52.), Pedro (90.)

Tottenham–Arsenal 1-2

Gól: Chambers (56., öngól) ill. Flamini (26., 78.)

Norwich–West Bromwich 3-0

Gól: Jarvis (62.), Lafferty (85.), Pocognoli (90., öngól)

Newcastle–Sheffield Wednesday 0-1

Gól: McGugan (76.)

MK Dons–Southampton 0-6

Gól: ill. J. Rodriguez (5., 49. -11-esből), Sadio Mane (10., 25.), Shane Long (68., 75.)

Crystal Palace–Charlton Athletic 4-1

Gól: Fraizer Campbell (51.), Gayle (59., 74, 86., az első kettőt 11-esből), ill. Naby Sarr (75.)