Böde megsérült, az Újpest bedarálta a karácsonyozó, nyugdíjas Fradit

Fotó: MTI / Kovács Tamás

-

Az Újpest az első magyar csapat, amely tétmeccsen nyerni tudott a Groupama Arénában, miután Mbaye Diagne góljával 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost az NB I 19. fordulójában. Az Újpest feljött a második helyre, a Videoton pedig ismét nyert, ezzel már harmadik a tabellán.

Ferencváros–Újpest FC 0-1 (0-0)
Groupama Aréna, 17 489 néző, v.: Kassai
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez - Nagy Á. - Sesták, Gera, Hajnal (Busai, 64.), Lamah (Radó, 64.) - Böde (Varga R., 9.)
Újpest FC: Balajcza - Nagy T., Heris, Litauszki, Mohl - Bardhi (Sallai, 91.), Sankovic, Balogh B., Hazard (Kecskés, 93.) - Diagne, Balázs B. (Cseke, 69.)
gólszerző: Diagne (59.)
sárga lap: Nagy Á. (71.), Dilaver (76.), illetve Heris (45.), Litauszki (76.), Bardhi (91.)

Az ötödik percben a Ferencváros válogatott csatárát, Böde Dánielt egy ütközés után le kellett cserélni. A góllövőlista vezetőjének az első diagnózis szerint a bokaszalagja sérült meg. Egyik kulcsembere kiválása ellenére egyértelműen az FTC dominált az első félidőben. Sokkal több helyzetet dolgozott ki, de egyiket sem tudta értékesíteni.

Megérezte a Fradi Böde hiányát

A második felvonást is veszélyesebben kezdte a listavezető, de lehetőségeit ebben az időszakban is elpuskázta, újpesti részről viszont Diagne egy szöglet után betalált. A szenegáli támadó sorozatban hetedik bajnoki meccsén volt eredményes. A házigazdák fölénye a hajrában is meddőnek bizonyult, mert a vendégek kitartóan védekeztek, így 2010. április 30-a után ismét nyerni tudtak a Ferencváros otthonában.

Diagne (balra) elintézte az ősi riválist

A meccset több mint 17 ezer néző tekintette meg a helyszínen, de az újpesti gól után szinte csak a vendégszurkolókat lehetett hallani. A vénaszkenner és Kubatov Gábor ellen tiltakozó Fradi-ultrák ezúttal sem mentek be a stadionba, a Népligetben, kivetítőn nézték a meccset.

FERENCVÁROS!!!

Posted by Szurkolók Személyiségi Jogok Nélkül on Saturday, 12 December 2015

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője a meccs után az M4-nek elmondta, hogy nagyon elégedetlen a játékosaival. „Egyesek már a karácsonyi pihenőjüket töltötték, nyugdíjasként mozogtak a pályán. Szerencsére még mindig nagy fölénnyel vezetünk, az eddigi meccsekre büszke vagyok.”

Hiába támadott többet a Fradi

A Fradi házigazdaként legutóbb 2013 áprilisában kapott ki, de a Pécs elleni találkozót (1-2) a Puskás Ferenc Stadionban rendezték. Az Üllői úton, akkor még az Albert Flórián Stadionban utoljára 2012 augusztusában szenvedett vereséget az FTC, amikor a Budapest Honvéd győzött 2-0-ra. A már hét bajnoki találkozó óta veretlen lila-fehérek sikerükkel feljöttek a második helyre, hátrányuk azonban még így is 18 pont a zöld-fehérekkel szemben.

Volt játékosa intézte el az MTK-t

A házigazda Debrecen Horváth Zsolt mesterhármasával kétgólos győzelmet aratott szombaton az MTK ellen. Horváth korábban az MTK-ban futballozott. A hajdúságiak három nyeretlenül megvívott találkozó után tudták ismét begyűjteni a három pontot a bajnokságban.

DVSC-TEVA–MTK Budapest 3-1 (1-0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 1500 néző, v.: Farkas
DVSC-TEVA: Radosevic - Lázár P. (Tisza, 85.), Mészáros, Brkovic, Korhut - Jovanovic, Bódi, Zsidai, Horváth Zs. (Sidibe, 85.) - Coulibaly (Castillion, 62.), Balogh N.
MTK: Hegedüs - Bese, Grgic, Poór, Vadnai - Gera D., Vass Á. (Vogyicska, 65.), Thiam (Baki, 77.), Strestik - Ramos, Torghelle
gólszerzők: Horváth Zs. (13., 55., 72.), illetve Ramos (90.)
sárga lap: Brkovic (82.)

Elmozdult a kiesőhelyről a Vasas

Az újonc Vasas házigazdaként 2-1-re legyőzte a Budapest Honvédot. Az angyalföldiek mostani sikerüknek, illetve a Puskás Akadémia szombathelyi vereségének köszönhetően a téli szünet előtt elmozdult a kieső helyről.

Vasas FC–Budapest Honvéd 2-1 (0-1)
Illovszky Stadion, 1500 néző, v.: Németh Á.
Vasas: Nagy G. - Preklet, Debreceni, Pajovic, Hangya - Vida, Vukasovic (Ubiparip, a szünetben), Könyves (Berecz, a szünetben) - Pavlov, Ádám M., Czvitkovics (Kenesei, 62.)
Budapest Honvéd: Kemenes - Botka, Ignjatovics, Bobál D., Baráth - Kamber, Prosser - Gazdag (Vasiljevic, 81.), Nagy Gergő (Hidi, 59.), Holender (Vernes, 68.) - Youla
gólszerzők: Kenesei (75., 11-esből), Debreceni (79.), illetve Kamber (42.)
sárga lap: Ádám M. (77.), Pajovic (34.), illetve Botka (31.)

Megszakadt a DVTK rossz sorozata

A Diósgyőr hazai pályán 2-0-ra legyőzte a sereghajtó Békéscsaba együttesét szombaton, ezzel megszakította hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

Diósgyőri VTK–Békéscsaba 1912 Előre 2-0 (1-0)
Diósgyőr, 2661 néző, v.: Erdős
Diósgyőr: Rados - Okuka, Lipták, Kovács G., Németh M. - Bacsa (Grumic, 72.), Egerszegi, Kitl, Koman (Eperjesi, 90.) - Barczi (Takács T., 83.) - Novothny
Békéscsaba: Mursits - Piermayr, Vaskó, Fehér Zs., Damjanovic - Birtalan (Vadász, 68.), Spitzmüller (Korudzsiev, 60.), Laczkó, Fabio - Punosevac (Szilágyi P., 73.), Calvente
gólszerzők: Novothny (28.), Koman (61.)
kiállítva: Laczkó (65.)
sárga lap: Piermayr (41.), Laczkó (42., 65.)

A bajnok címvédő Videoton 1-0-ra legyőzte a vendég Paksot, ezzel feljött a tabella harmadik helyére.

Videoton FC–Paks 1-0 (0-0)
Székesfehérvár, 2531 néző, v.: Andó-Szabó
Videoton: Danilovic - Nego, Juhász, Lang, Fejes - Pátkai, Pölöskei (Oliveira 58.) - Suljic, Kovács, Gyurcsó (Sejben 89.) - Feczesin (Géresi 76.)
Paks: Molnár - Kulcsár, Asztalos, Gévay, Szabó J. - Papp (Kesztyűs 82.) - Koltai (Bajner 85.), Hahn, Bertus, Bartha - Balázs
gólszerző: Géresi (80.)
sárga lap: Géresi (88.), illetve Hahn (40.), Kesztyűs (92.)

Szépen búcsúzott a Hali

A Szombathelyi Haladás 2-1-re nyert a vendég Puskás Akadémia ellen, így sikerrel búcsúztatta a Rohonci úti stadiont. A vas megyei együttes új arénájának építése a tervek szerint a jövő év elején kezdődik. A szombathelyiek két döntetlen után nyertek újra, míg a felcsúti csapat sorozatban második vereségét szenvedte el, és a kiesést jelentő 11. helyen tölti a téli szünetet.

Szombathelyi-Swietelsky Haladás – Puskás Akadémia 2-1 (1-1)
Szombathely, 4280 néző, v: Szilasi
Haladás: Király - Angyal, Jagodics, Wils, Bosnjak (Jánvári, 55.) - Németh M. (Medgyes, 90.), Nagy P. (Batarelo, 74.), T. Wils, Iszlai, Halmosi - Gaál
Puskás Akadémia: Pogacsics - Kocsis (Pintér B., 85.), Fodor, Tar, Nagy Zs. - Pekár, Bacelic-Grgic, Sallai, Márkvárt (Zsótér, 79.), Lencse - Tischler
gólszerzők: Németh M. (24.), Halmosi (49.), illetve Lencse (41.)
sárga lap: Jagodics (30.), Király (80.), illetve Tischler (37.), Tar (47.)