Görögország - Magyarország 4-3

Fotó: AFP / ANGELOS TZORTZINIS

-

Nem jutott ki vasárnap egyenes ágon az Európa-bajnokságra a magyar fociválogatott, miután 4-3-as vereséget szenvedett Görögországban. Bernd Storck csapata a harmadik helyen végzett, de még legjobb harmadikként ott lehet az Eb-n.

Eb-selejtező, utolsó csoportmeccs:

Athén, vezeti: Bebek (horvát)
Görögország: Karnezis - Kitsiou, Moras, Papastathopoulos,(Tzanetopoulos, 64.), Stafylidis (Holebas, 35.)- Mantalos (Kone, 73.), Tachtsidis, Samaris Pelkas - Fortounis - Mitroglu
Magyarország: Király - Fiola, Juhász, Kádár, Leandro - Lovrencsics (Nikolics, 62.), Gera (Nagy Á., 71.), Elek, Dzsudzsák (Kalmár, 71.) - Németh, Böde
gól: Stafylidis (5.), Tachtsidis (57.), Mitroglu (79.), Kone (86.), ill. Lovrencsis (26.), Németh (54., 75.)
sárga lap: Holebas (43.), Moras (44.), ill. Juhász (36.), Elek (42.), Németh (45.), Fiola (88.)

A csoport másik két meccsén:

Feröer-szigetek - Románia 0-3
Finnország - Észak-Írország 1-1

Vége

A görög válogatott megszerezte első győzelmét. A magyar csapat a harmadik helyen végzett csoportjában az északírek és a románok mögött, de még legjobb harmadikként vagy pótselejtezőn keresztül kijuthat az Eb-re.

86. perc

Fordítanak a görögök. Egy bal oldali beadásra középen érkezett a csereként beállt Kone, és Leandrót megelőzve fejelt a kapuba. (4-3) A görögök eddig egy gólt sem lőttek hazai pályán, nekünk négyet is. Mi eddig kilenc meccsen kaptunk öt gólt, most egyen négyet.

84. perc

Hárommal mennek a románok, a csoport második helye eldőlt, mi biztosan harmadikok leszünk.

79. perc

Újra egyenlítenek a görögök. Mitroglu kapott remek labdát az elalvó magyar védők között, és magabiztosan lőtte be a ziccert. (3-3)

78. perc

Böde kap egy sárgát. A játékvezető elhagyta a lapját, a tartalékbírótól kapott egyet.

75. perc

Ismét vezetünk! A most beállt Kalmár szlalomozott a görög védők között, akik annyian vették körül, hogy a jobb oldalon érkező Némethre már nem maradt senki. Kalmárnak sikerült átjátszania a labdát, amit Németh kapásból, higgadtan a rövid felsőbe emelt. (2-3)

71. perc

Kettős magyar csere, jönnek a fiatalok. Kalmár váltja Dzsudzsákot, aki átadja a csapatkapitányi karszalagot Juhásznak. Gera helyén pedig Nagy Ádám folytatja. Aztán a görögök is kihasználják utolsó cserelehetőségüket, Kone váltja Mantalost.

62. perc

Az első magyar csere, Lovrencsics helyén Nikolics. Németh megy ki így a jobb szélre, a lengyel bajnokság góllövőlistáját vezető Nikolics lesz az éktársa Bödének. A görögök is cserélnek, Papastathopoulos helyén Tzanetopoulos.

57. perc

Egyenlítenek a görögök. Középen kinyílt a magyar védelem, Tachtsidis nagy lendülettel érkezett, és a tehetetlen Király fölött a léc alá bombázott. (2-2)

54. perc

Vezetünk! Dzsudzsák bal oldali szögletét Elek akrobatikus mozdulattal csúsztatta meg, a hosszún pedig érkezett Németh, és közelről a kapuba kotorta a labdát. (1-2)

Elkezdődött a második félidő

Nem volt csere a szünetben egyik oldalon sem.

Szünet

Egy Lovrencsics-lövéssel és egy Németh-sárgával ér véget az első félidő. Közben a románoknál Budescu duplázott, egyre távolabb a második hely.

42. perc

Elek kisebb dührohamát a játékvezető egy sárgával gyógyítja. Majd két percen belül két görög is besárgul.

36. perc

Dzsudzsák szöglete után az előre húzódó Juhász lőtt, talán még súrolta is a kapufát a labda, de mellé szállt. Aztán az első görög csere: a gólszerző Stafylidis biceg le a pályáról, Holebas a helyén. Majd az első sárga: Juhász kapja, aki így eltiltás miatt nem játszhat, ha pótselejtezőre kényszerülünk.

26. perc

Egyenlítettünk! Leandro beadására a hosszún tökéletesen érkezett Lovrencsics, megelőzte védőjét, a görögök gólszerzőjét, Stafylidist, és a kapuba fejelt. (1-1) A románok viszont vezetnek, így továbbra is pótselejtezős helyen állunk.

22. perc

Az első komoly magyar helyzet. Dzsudzsák lövése megpattant egy görög lábon, így Böde elé került a labda, a Ferencváros csatára estében tudott csak belekotorni, centikkel a kapufa mellett ment el a labda. Két perccel később a görög Pelkas révén kerültek helyzetbe, de a hazaiak középpályása fölé lőtt.

18. perc

Nyoma sincs a görögökön az eddigi rossz játéknak, magabiztosan, pontosan játszanak a megszeppent magyarok ellen. Viszonylag sok magyar néző utazott ki Athénba, szól is a lelátón a Ria, Ria, Hungária. No, és az Utálunk szar Románia is...

Vezetnek a románok is

Jön a baj csőstül, Budescu 4. percben szerzett góljával 1-0 a románoknak a Feröer-szigetek ellen. Jelen állás szerint pótselejtezünk.

5. perc

Vezetnek a görögök. Nagyon megverték a magyar védelem bal oldalát a görögök, majd a középre gurítás után a második hullámban érkező balhátvéd, Stafylidis kapásból a rövidre bombázott. (1-0) Ez a görögök első gólja ebben a sorozatban hazai pályán.

1. perc

Elkezdődött a meccs. Szinte kong az ürességtől az athéni stadion.

Előzetes

Bernd Storck, a magyarok szövetségi kapitánya szerint agresszív és dühös ellenfél lesz a görög csapat. „Nagyon meglepő számomra az utolsó helyük, mivel a legjobb keretük van a hatosban, sok játékosuk a Bajnokok Ligájában szerepel. Biztosan meg akarják majd nyerni az utolsó meccsüket, hogy ne győzelem nélkül zárják a sorozatot” – mondta szombati sajtótájékoztatóján a magyarok német szakvezetője, aki szerint az csak vasárnap derül ki, hogy előnyt jelent-e a rivális csalódottsága.

„A játékosoknak nem fogjuk megmondani a tórshavni mérkőzés eredményét.

Nekünk csakis a saját játékunkra kell koncentrálni” – jelentette ki Storck.

A magyar válogatott még soha nem tudott nyerni Görögországban, ebben az Eb-selejtezősorozatban viszont a görögök hazai pályán még gólt sem lőttek.

Böde a feröeriek elleni duplával belőtte magát a kezdőcsapatba, változás még az előző meccshez képest a kezdőben, hogy Nagy Ádám helyett Elek Ákos lesz az egyik védekező középpályás, Leandro a balhátvéd, Lovrencsics Gergő a jobbszélső, Böde csatártársa pedig Németh Krisztián lesz.

Böde Daniról dalt írtak (át) a legutóbbi duplája után:

A mérkőzésnek a hazaiak számára nincs tétje, mert mindenképpen sereghajtóként zárnak a csoportban, ugyanakkor ha a magyarok több pontot szereznek Pireuszban, mint a románok Feröer-szigeteken, akkor megszerzik a második, biztos részvételt jelentő helyet, így 1972 után jövőre ismét szerepelnének az Eb-n. Legjobb harmadikként is kijuthatunk, ehhez ma nyerni kell Görögországban, és hétfőn ki kell szurkolni, hogy Ukrajna hazai pályán ne verje meg a már biztos Eb-résztvevő Spanyolországot.