A Barca kihasználta Torres hibáját, de még nem jutott tovább

-

A spanyol párharc első felvonása a várt kemény csatát hozta. Az Atlético még vezetett Fernando Torres góljával, aki a 35. percben kiállíttatta magát, ezt követően pedig felőrölte a Barca a vendégeket, és Luis Suárez két góljával fordított. Münchenben nem sok esemény volt, Vidal góljával nyertek a bajorok, de még egyik párharc sem dőlt el.

Barcelona – Atlético Madrid 2-1 (0-1)

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Busquets (Sergi Roberto 80.), Rakitić (Rafinha 63.), Iniesta (Arda Turan 82.) - Messi, Suárez, Neymar
Atlético: Oblak - Juanfran, Lucas, Godín, Filipe Luís - Gabi, Saúl (Correa 90.), Koke, Carrasco (A. Fernández 54.) - Griezmann (Thomas 76.), Torres
gól: Suárez (63., 74.), ill. F. Torres (25.)
sárga lap: Busquets (48.), Suárez (70.), Mascherano (82.) ill. F. Torres (29.), Koke (33.), Filipe Luis (61.), Griezmann (73.), Lucas (78.), Obak (79.), A. Fernández (86.)
piros lap: F. Torres (35.)

Bayern München – Benfica 1-0 (1-0)
Bayern: Neuer - Bernat, Lahm, Alaba, Thiago Alcántara - Ribéry, Douglas Costa (K. Coman 70.), Vidal, Kimmich (Javi Martínez 60.) - Lewandowski, Müller (Götze 85.)
Benfica: Ederson - Andre Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu – Pizzi, Fejsa, Renato Sanches Gaitán - Mitroglou (Jiménez 70.), Jonas
gól: A. Vidal (2.)
sárga lap: Ribéry (22.), Bernat (42.), ill. Jonas (58.), Lindelöf (62.)

Jó meccset, a Real elleni vereség csorbáját kiköszörülni akaró Barcelonát és a szokásos agresszív, bátor játékot mutató Atlético Madridot vártunk a BL-negyeddöntő spanyol párharcában. És mindkettőt meg is kaptuk.

Az Atléti a 10. perctől vette föl a meccs ritmusát, Torres és Griezmann is veszélyeztetett, majd előbbi egy szép akció révén a vezetést is megszerezte. Utána azonban hat percen belül kapott két sárga lapot, és várható volt, hogy 55 percet még a hihetetlenül elszánt Atlético sem fog tudni kihúzni.

Itt még vezetett az Atlético

A második félidő első fele brutális Barca-fölényt hozott, szinte feltörte a háló a vendégek hátát, sorra jöttek a hazai helyzetek, végül Suárez talált be némi szerencsével a vendégek kapujába. Potyogtak a sárga lapok (Brych játékvezető végül tízet osztott ki), majd jött egy újabb - ezúttal már szép - Suárez-gól, ami eldöntötte a mérkőzést - de nem a továbbjutást!

Az Atléticónak a jövő szerdai visszavágón elég lesz egyetlen gól az üdvösséghez. A Münchenben 1-0-ra kikapó Benficának ez még csak egy hosszabbítást érne, de talán ezt sem bánnák a portugálok, akikre Vidal már a 2. percben ráhozta a frászt, utána viszont nem esett több gól, azaz a bajorok sem utazhatnak túlzott magabiztossággal Lisszabonba a visszavágóra.

Élő: 76-90. perc

A rendes játékidő utolsó perce azzal telt el, hogy Koke megpróbált elvégezni egy szögletet, amiből aztán semmi sem lett. A hosszabbítás viszont öt perc lesz, lehet majd próbálkozni újra. Ami a vendégek térfelén zajlott, egészen addig, amíg Felix Brych le nem fújt a várakozásoknak megfelelően kemény és hatalmas iramú meccset.

Nincs Barca-meccs Puyol nélkül

Az Atlético fél csapata már besárgult, nagy sokára Oblak is megkapta a lapját időhúzásért, igaz a másik oldalon is szépen gyarapodott a lapos létszám. A 82. percre Luis Enrique mindhárom középpályását lecserélte: hétvégén bajnoki idegenben a Real Sociedad ellen, majd szerdán már ennek a meccsnek a visszavágója jön Madridban.

A végére durva lett a fölény

61-75. perc

Suárez aztán egy Filipe Luisnak kiosztott könyökössel is jelezte, hogy kezd életre kapni. Amit aztán egy újabb góllal nyomatékosított! A 74. percben Dani Alves adott be a tizenhatos jobb oldaláról, pontosan az uruguayi támadó fejére, akinek fel sem kellett ugrania, ahhoz, hogy Oblak hálójába stukkolja a labdát - 2-1!

Suárez, 2-1

Az utolsó félórát Neymar veszélyes lövése vezette föl, nem sokkal ment mellé. Két perccel később azonban góllá érett a Barca brutális mezőnyfölénye: egy jobbról érkező beadást Jordi Alba lőtt kapásból kapura, a labda pedig éppen a gólvonal előtt ólálkodó Suárezt találta el, és mielőtt még egy védő kivághatta volna a labdát, az uruguayi bevágta - 1-1!

Suárez 1-1

46-60. perc

A Barcelona utoljára 2003-ban veszített el egymás után két tétmérkőzést hazai pályán, akkor a Deportivo és a Juvetus volt a két tettes.

És az első helyzet a vendégeké: Saul beadását Filipe Luis fejelhette kapura, de egy védőben elakadt a labda. A túloldalon Messi passza érkezett egy gondolattal később a már éppen lesre csúszó Suáreznek. Az ellentámadás után Carrasco beadásááról maradtak le hárman is.

Aztán végre jött Messi: Neymar beadását felpörgette magának, majd a kapunak háttal ollózva próbálta kapura húzni a labdát.

Nem sokkal ment mellé! Újabb egy perccel később Neymar csinált egy cselt a tizenhatoson belül, majd a hosszú oldali felé rúgta, de a lécet találta el a labda - Oblak már verve volt. A 48. és az 51. perc közötti őrületet egy kapu előtti kavarodás zárja le, amit ismét megúszott az Atlético.

A Barca most már átköltözött a vendégek térfelére, az 55. percben Neymar fejelte Rakitic beadását Oblak ölébe. Fél perccel később Messi lőtte rá 17-ről, kipattant Oblakról, de eltakarították a védők a labdát. De még mindig 0-1.

Az első félidő főszereplője Barcelonában

És statisztikák Münchenből

31-45. perc

A 32. percben pedig már majdnem 0-2 lett: Griezmann lövésénél kellett óriási védenie Ter-Stegennek. Aztán Fernando Torres besegített Luis Enriquének: a 35. percben teljesen érthetetlen módon a félpályánál hátulról belerúgott Busquetsbe, amiért megkapta a második sárgáját - azaz az Atlético 55 percet kell, hogy emberhátrányban játsszon.

A Barca a félidő végén már láthatóan könnyebben jut el a vendégek tizenhatosára, de igazán látványos helyzetet egyelőre nem tudtak kidolgozni. De az Atléti is képes szórványos ellentámadásokra.

A kétperces hosszabbítás legizgalmasabb pillanata Neymar 16 méterről leadott messze mellé-fölé szálló lövése volt.

Torres piros lapja

16-30. perc

Az utolsó negyedóra utolsó percében, azaz, amikor a 14. percet mutatta az óra, a Camp Nou közönség a múlt héten elhunyt Johan Cruyffot éltette - az oldalvonal mellett Diego Simeone is együtt tapsolt a hazai publikummal.

És a 19. percben itt az első igazán nagy Barca-helyzet: Dani Alves beadását Neymar fejelhette szinte tiszta helyzetből kapura, de a léc fölé szállt a labda.
Öt perccel később a Real és a Barca által is megkörnyékezett Griezmann próbálkozott először kapura lövéssel a vendégek részéről - nem volt veszélyes.

És mire ezt leírjuk, már vezet az Atlético: Koke ugratta ki Fernando Torrest, aki 15 méterről nagyon higgadtan lőtte a labdát Ter-Stegen lábai között a kapuba. Ez volt Torres 11. gólja a Barca ellen a 17. meccsén, amit a katalánokkal vív.

Vezet az Atlético!

Ez volt Torres első gólja az Atlétco mezében az európai kupákban (nem számítva ide az Intertoto kupát). És ő a harmadik (Zlatan Ibrahimovic és Andrij Sevcsenko után), aki két csapat (Chelsea és Atlético) színeiben is gólt tud lőni a Barcának a BL-ben.

Megvan az idegenben szerzett gól, ami megvolt két éve is, amikor a barcelonai 1-1 után Madridban 1-0-ra nyert az Atlético.

Két támadással később Neymar lövése után reklamáltak kezezést a hazaiak, de Felix Brych mutatta, mehet tovább a játék. Valószínű, hogy igaza volt.

A 14. perc a Camp Nouban

1-15. perc

Elsőként a Barca jutott el az ellen tizenhatosára, de Messi löbbölése hosszú volt Suáreznek. A Barca játszotta eddig a fociidényben a legtöbb meccset, kérdés, hogy fogják bírni erővel. Messi bírja: övé az első kapura lövés, 16 méterről pár méterrel mellé suhintott.

München kicsit gyorsabban zajlanak az események: Arturo Vidal góljával már a 2. percben megszerezték a vezetést a bajorok. Jól alakul Pep Guardiola 150. tétmeccse a Bayern kispadján.

Vidal, 1-0

Az első tíz perc végére az Atléti is megérkezett a meccsbe, Koke és társai egyre több labdát szereznek a középpályán, igaz, egyelőre sem Torres, sem Griezmann nem tudott helyzetbe kerülni. Oblak kapuja előtt viszont volt egy kisebb helyzet: Jordi Alba beadását Messi küldte kapásból a kapu felé - mondhatjuk ezt némi jóindulattal.

A meccs felvezetése

A Barcelona 39 veretlenül megvívott meccs után kapott ki a Realtól, és most kivételesen az Atlético is szívesen másolná a madridi szomszéd mutatványát - ideje is lenne nyerniük, mert a két csapat legutóbbi hat egymás elleni meccsét a Barca nyerte.

Ha Lionel Messi gólt lő, az lesz az 500. találata tétmérkőzésen a Barca mezében. Amelyik most - rendhagyó módon - a Camp Nouban is az idegenbeli szerelés, ahogy az Atléti is az idegenbeli szettet viseli - az UEFA szerint túlságosan hasonlít egymásra a két csapata alapszerelése. A mezek miatt vagy sem, de a katalán közönség óriási füttyszóval kísérte végig a BL himnuszát.

A szakértők szerint

A Barca az Arsenal könnyed legyőzésével (2-0, 3-1) jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, a nagyeddöntő főpróbája azonban nem sikerült jól: a katalánok hazai pályán 2-1-re kikaptak a Real Madridtól.

„Többször is játszottunk az utóbbi időben az Atléticóval, jól ismerjük őket, mégis ébernek kell lennünk, mert többféleképpen is tudnak játszani. Veszélyesen kontráznak, nagy nyomást kell rájuk gyakorolni” - vezette föl a meccset Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője.

Irány Milánó!

A túloldalon, a két csapat két évvel ezelőtti negyeddöntőjét összesítésben 2-1-re megnyerő Atlético Madrid áll, amelyik a bajnokságban is ott lohol a Barca mögött a második helyen, és a PSV Eindhoven elleni – két 0-0 után tizenegyespárbajba torkolló csatában azt is megmutatták, hogy rendben vannak az idegeik.

Nagyon elszántak

„Jól ismerjük egymást, nem hinném, hogy túl sok meglepetéssel szolgálhatnánk a másiknak. A Barca különleges stílusban játszik, és Luis Enrique irányítása alatt egészen remek formát mutatnak. Nem hinném, hogy a Real elleni vereség hatással lehet a mai meccsre, a legjobbra számítunk a Barcelonától. Mindenki ismeri az MSN-t (azaz a Messi, Suárez, Neymar triót), az ő képességeik még jobbá teszik a Barcát, de mi is a legjobbunkat fogjuk nyújtani” - ijesztgetett Diego Simeone, az Atlético edzője a meccs előtt.