Babosnak esélye sem volt Kvitova ellen

Fotó: MTI/AP / Alan Diaz

-

Babos Tímea 6:1, 6:2-re kikapott a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitovától a riói olimpia női tenisztornájának első fordulójában.

A világranglistán 44. magyar játékos a 64 között a WTA-rangsorban 14. cseh klasszissal csapott össze, akitől vereséget szenvedett korábbi egyetlen meccsükön. A riói találkozón Babos mindössze három játszmát nyert, a találkozó 1 óra 6 percig tartott.

A múlt héthez képest megpróbáltam agresszívabban játszani, de most ez egy ilyen nap volt, hogy ellenfelemnek sokkal jobban bejöttek az ütései kezdte értékelését a láthatóan csalódott Babos. Nyilván egy topjátékos, többszörös Grand Slam-győztes, úgyhogy igazából nem volt váratlan, hogy ő nyert" – tette hozzá.

A 23 éves Babos párosban versenyben van még, a nyitókörben Jani Réka-Lucával a román Andreea Mitu és Raluca Olaru ellen kezd vasárnap késő este.