Babosék meccslabdáról estek ki Indian Wellsben

Fotó: Getty Images / Francois Nel

-

Babos Tímea, oldalán Kristina Mladenoviccsal, úgy esett ki az 5,381 millió (1,51 milliárd forint) dollár összdíjazású Indian Wells-i kemény pályás tenisztorna női páros versenyének első fordulójában, hogy meccslabdái voltak.

A viadal honlapja szerint a hatodik helyen kiemelt magyar, francia duó a csütörtöki nyitófordulóban a Monica Niculescu, Alekszandra Panova román, orosz kettőssel találkozott, s az első szettet megnyerte, majd a másodikban kétszer is adogathatott a mérkőzésért, azonban a rivális mindkétszer fogadóként egyenlített, majd a rövidítésben jobbnak bizonyult. A döntő rövidítésben pedig meccslabdákról kaptak ki Babosék.

Eredmények, 1. forduló, női páros:
  • Monica Niculescu, Alekszandra Panova (román, orosz) – Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 6.) 3:6, 7:6 (7-4), 11-9

Fucsovics már a nyolc között Kantonban

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe az 50 ezer dollár összdíjazású kantoni kemény pályás férfi tenisztornán. A világranglistán 165. magyar játékos – aki a múlt hétvégén oroszlánrészt vállalt Moldova 4-1-es legyőzéséből a győri Davis-kupa-párharcban – az ATP-rangsorban 176. indiai Somdev Devvarman ellen nyert pénteken három játszmában, 6:0, 6:7 (5:7), 6:1 arányban, 2 óra 15 perc alatt. A 23 éves nyíregyházi teniszező a nyolc között a bosnyák Aldin Setkiccsel (224.) csap össze Kínában.