Babos Tímea legyőzte a korábbi US Open-elsőt

Fotó: AFP / KARIM SAHIB

-

A világranglistán 84. magyar játékos esőszünettel tarkított maratoni csatában győzött az év utolsó Grand Slam tornáját, a US Opent felvezető ohiói viadalon.

Babos Tímea a selejtezőben aratott két győzelemmel jutott fel a főtáblára, ahol 3 szettben, csaknem kétórás esőszünetet követően 7:6 (8-6), 4:6, 7:5-re legyőzte a világranglistán 18. Samantha Stosurt. Az ausztrál játékos karrierje legjobbjaként negyedik volt a WTA-ranglistán, 2011-ben pedig megnyerte a US Opent.

„Jézusom, el sem hiszem! Elsírtam magam örömömben, elképesztően boldog vagyok. Régóta vártam egy ilyen eredményre. Remélem, nincs megállás! Kedden pihenőnap, kis edzés. Aztán szerdán újra vissza a mókuskerékbe” – idézte Babost a hivatalos honlapja.

A magyar játékos következő ellenfele a világranglista 7. helyén álló Karolina Pliskova lesz. Ez a helyezés számít a cseh éljátékos eddigi legjobbjának. Pliskova eddig 4 WTA- és 10 ITF-versenyt nyert egyesben.

Babos párosban is pályára lép Cincinnatiben, itt a francia Kristina Mladenoviccsal 2. kiemelt, így erőnyerő az első fordulóban. A duó tavaly döntőt játszott a US Open előtti utolsó nagy felvezető versenyen.