Babos búcsúzott, Federer csak öt gémet veszített

Fotó: MTI/AP / Kathy Willens

-

Babos Tímea két játszmában kikapott a 2011-ben győztes ausztrál Samantha Stosurtól az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában. A férfiak mezőnyében az esélyesek közül Federer és Wawrinka is továbbjutott, ahogy a nőknél Wozniacki és Halep is.

A világranglistán egyesben 74. magyar játékos 4:3 után két játékot is veszített, így 29 perc alatt Stosuré lett az első szett. A folytatásban szintén az ausztrál játékos akarata érvényesült, a második játszmában is elvette a magyar teniszező adogatását, és ezt az előnyét végig megtartotta. Az összecsapás 1 óra 10 percig tartott.

A két játékos két hete a cincinnati torna első fordulójában csapott össze, akkor Babos nagy meglepetésre három játszmában felülmúlta Stosurt, aki pályafutása legjobbjaként negyedik volt a WTA-rangsorban.

„Stosur ma nagyon jól játszott. Igazi bajnokként teniszezett végig. Azt gondolom, jól játszottam én is. Küzdöttem, ahogy bírtam, de most ez kevés volt. Apró hibákat vétettem ugyan, de összességében egy pozitív meccs volt” – nyilatkozta honlapján Babos, aki hozzátette: szomorú a vereség miatt, és talán majd a jövőben könnyebb sorsolást kap.

Babos még a páros főtábláján érdekelt a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán, akárcsak Marosi Katalin, aki a grúz Okszana Kalasnyikovával indul.

Federer szárnyalt, Simon zuhant

A férfiak mezőnyében a 17-szeres Grand Slam-győztes svájci Roger Federer könnyedén, mindössze öt gémet veszítve verte az argentin Leonardo Mayert. A svájci zseni megint előhúzta a Cincinnatiben már megcsodált taktikát, a fogadásoknál néha előre rohant, ezzel is megzavarva ellenfelét.

A hatodikként rangsorolt Thomas Berdychnek sem jelentett gondot a nyitókör: a cseh teniszező simán, három szettben verte az amerikai Bjorn Fratangelót. Az ötödik helyen kiemelt svájci Stan Wawrinka, Roland Garros idei bajnoka három szoros játszmában győzte le a spanyol Albert Ramost.

A 11. helyen kiemelt francia Gilles Simon számára azonban az első forduló jelentette a végállomást, miután öt játszmában kikapott a hazai közönség előtt szereplő Donald Youngtól. Az hagyján, de Simon 2-0-ra vezetett, és életében először bukott meccset két szett előnyről, a mérlege most 34-1 e tekintetben. Young viszont életében először nyert az első két játszma elvesztése után, a mérlege így 1-17. Young a hősies fordítás során harmincból 21 bréklabdát hárított.

Hullanak a női kiemeltek

A nőknél a negyedik kiemelt dán Caroline Wozniacki mindössze két játékot veszítve búcsúztatta az amerikai Jamie Loebet.

A Roland Garroson döntős cseh Lucie Safarova viszont már a nyitókörben kiesett. A hatodik helyen kiemelt játékost kedden a világranglistán 37. ukrán Leszja Curenko búcsúztatta, akit négy napja még legyőzött New Havenben.

A nőknél az első tíz kiemeltből már csak öt van versenyben.

US Open, 1. forduló (a 64 közé jutásért), férfiak:
Federer (svájci, 2.)–Mayer (argentin) 6:1, 6:2, 6:2
Berdych (cseh, 6.)–Fratangelo (amerikai) 6:3, 6:2, 6:4
Young (amerikai)–Simon (francia, 11.) 2:6, 4:6, 6:4, 6:4, 6:4
Gasquet (francia, 12.)–Kokkinakis (ausztrál) 4:6, 6:1, 4:6, 6:3, 2:0-nál Kokkinakis feladta
Isner (amerikai, 13.)–Dzsaziri (tunéziai) 6:2, 6:3, 6:4
Karlovic (horvát, 21.)–Delbonis (argentin) 6:3, 7:5, 7:5
Bellucci (brazil, 30.)–Ward (brit) 6:1, 7:5, 6:3
Nisioka (japán)–Mathieu (francia) 6:4, 2:6, 6:7 (7-9), 6:1, 6:2
Vesely (cseh)–Lorenzi (olasz) 6:4, 6:4, 6:4
Melzer (osztrák)–Kudla (amerikai) 6:3, 7:5, 6:1
Haase (holland)–Brown (német) 4:6, 4:6, 6:3, 7:5, 6:4
Juzsnij (orosz)–Smith (ausztrál) 6:1, 3:6, 7:5, 7:6 (7-4)