Babos számára véget ért a US Open

Fotó: MTI/EPA / PETER FOLEY

-

Babos Tímea az amerikai Eric Butorackal az oldalán vegyes párosban is kiesett a US Open nyolcaddöntőjében.

Babosék két szoros játszmában maradtak alul, így 1:09 óra alatt búcsúztak a nyolcaddöntőben a második helyen kiemelt Jaroszlava Svedova, Bruno Soares kazah–brazil duóval szemben.

A 35 éves Butorac a US Opennel fejezte be pályafutását, ez alkalomból kérte fel Babost az újabb közös indulásra. A duó 2014-ben elődöntős volt a Roland Garroson.

Babos – aki egyesben pályafutása során először jutott a harmadik körig – a kazah Svedovával női párosban is a legjobb 16 között esett ki.

Pouille, miután rövidítésben legyőzte a korábbi világelső Nadalt

A férfiaknál a negyedik helyen kiemelt Nadal ötjátszmás mérkőzésen kapott ki a francia Lucas Pouille-tól. A 24. helyen rangsorolt Pouille jól kezdett, ám Nadal könnyedén egyenlített. A harmadik szett is a franciáé volt, a spanyol sztár azonban megint egyenlített, végül az utolsó játszmában rövidítésben alulmaradt.

Eredmények

nők, vegyes páros:
Jaroszlava Svedova, Bruno Soares (kazah, brazil, 2.)Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai) 6:3, 7:5