Babos: Még egy verseny, aztán leállok

Fotó: MTI/EPA/AAP / LUKAS COCH

-

Babos Tímea és Jaroszlava Svedova két játszmában kikapott a Miamiban rendezett keménypályás tenisztorna női páros döntőjében.

A negyedik kiemelt magyar, kazah duó a harmadik helyen rangsorolt Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova amerikai, cseh kettős ellen az első szettet 43, míg a másodikat 39 perc alatt bukta el.

THANK YOU MIAMI for the beatiful 2weeks!!!!󾌬󾌬󾌬

Posted by Babos Tímea on Sunday, 3 April 2016

„Nagyon-nagyon jó két hetet zártam Miamiban – kezdte az értékelést saját honlapján a magyar teniszezőnő. – Sajnos a mai meccs nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna. Az ellenfél sokkal agresszívabban játszott, megérdemelten nyerte a tornát. Nyilván nagyon-nagyon jó és összeszokott páros, nekünk még van időnk erre.

Ez az első két közös verseny abszolút pozitív volt, várom a folytatást.

A következő egy-két nap nem lesz egyszerű, hiszen hétfőn utazok Katowicébe egy elég hosszú úton. Kedden érkezek, szerdán pedig már játék van. Ezt a versenyt még megpróbálom, aztán leállok egy picit. Megpróbálok jól felkészülni a salakos szezonra. Nagyon jó emlékekkel térhetek vissza Európába és mehetek el Miamiból” – nyilatkozta Timi.

Babosék a második helyért összesen 164 420 dollárt kapnak.

Női páros, döntő:

Bethanie Mattek-Sands, Lucie Safarova (amerikai, cseh, 3.)-Babos Tímea, Jaroszlava Svedova (magyar, kazah, 4.) 6:3, 6:4