Babos: Kicsit elment az önbizalmam

Fotó: MTI/EPA / LYNN BO BO

-

A teniszezőnő kiesett a nyitókörben Kaliforniában, Fucsovics Márton viszont már negyeddöntős Kínában.

Babos Tímea az első fordulóban kiesett az Indian Wells-i tenisztornán. A világranglistán 49. magyar játékost a nyitókörben a 36. helyen álló, tavaly negyeddöntős ukrán Leszja Curenko búcsúztatta. A 22 éves Babos az első szettet 5:2-es vezetésről bukta el, a találkozó 1 óra 25 percig tartott.

„Sajnálom ezt a meccset, szörnyen ment a játék. Az elmúlt napokban picit jobban ment a játék, de azt hiszem, alapjában véve az itteni körülmények nagyon nem fekszenek nekem. Pláne úgy, hogy most kicsit elment az önbizalmam” – írta a honlapján a magyar teniszező, hozzátéve: nem játszott jól a múlt héten, voltak kisebb problémái, sérüléssel is bajlódott, és nem tudott annyit edzeni, amennyit szeretett volna.

„Sajnos nem ment jól a mai napon, de ettől függetlenül azt gondolom, hogy 5:2-ről nem szabadott volna elveszíteni az első szettet. De hát ilyen is a sport. Megpróbálom összeszedni magam, hogy párosban és a következő versenyen már jobban menjen a játék” – jelentette ki Babos, aki párosban a kazah Jaroszlava Svedova oldalán lép pályára Indian Wellsben: a 3. helyen kiemelt duó első ellenfele a horvát Darija Jurak és a német Laura Siegemund lesz.

Indian Wells, nők (6,8 millió dollár összdíjazás), 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Curenko (ukrán)–Babos 7:5, 6:4

Fucsovics negyeddöntős

Fucsovics Márton bejutott a negyeddöntőbe a kínai Zsuhajban zajló, 50 ezer dollár összdíjazású kemény pályás challengertornán. A Davis-kupa-csapatot a hétvégén Izrael ellen győzelemre vezető magyar játékos – aki 200. a világranglistán – a második fordulóban 7:5, 6:2-re verte a hazai közönség előtt szereplő Jen Pajt (202.). A találkozó 1 óra 32 percig tartott.

A 24 éves Fucsovics következő ellenfele a szintén kínai Cö Csang (193.) vagy Bowen Ouyang (754.) lesz.