Babos és Fucsovics is tör előre a világranglistán

-

A legjobb magyar női teniszező 14, míg a legjobb férfi játékosunk hat helyet javított. Az élcsoport mindkét mezőnyben változatlan. Serena Williams és Novak Djokovics egyaránt magabiztos előnnyel vezet.

Meglátszik az év, egyben az idény vége a teniszezők világranglistáinak alakulásán, az élmezőny már nem változott a legutóbbi rangsorhoz képest.. A legjobbak letudták a kötelező tornákat, vasárnap a férfiaknál is véget ért a szezonzáró ATP világbajnokság, ahol csak az volt a kérdés, hogy sikeról-e Londonban győznie Roger Federernek, így visszaveszi-e az év végi 2. helyet Andy Murray-től. Nos, a svájci a döntőben kikapott Novak Djokovicstól, így a skót teniszező pályafutása során első ízben zárja a világranglista 2. helyén az évet.

A női mezőnyben szintén változatlan az élcsoport, nem úgy, mint a távolabbi régiók. Ahol örvendetes magyar vonatkozású fejlemény, hogy a múlt heti tajvani tornán győztes Babos Tímea 14 helyet javítva a 70. helyen áll a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyet változatlanul az amerikai Serena Williams vezet.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):