Az Inter bicskája beletört a nápolyiakba, helycsere az élen

Fotó: AFP / CARLO HERMANN

-

A Serie A hétfő esti rangadóján a Napoli 2-1-re legyőzte az Intert, és átvette a vezetést a tabellán. A Saussolo pedig most a Fiorentinának okozott kellemetlen perceket.

Hétfő estére maradt az olasz élvonal 14. fordulójának rangadója, amikor a harmadik helyen álló Napoli az éllovas Internazionalét fogadta. A milánói kék-feketéknek (Fiorentina 1-4) és a délieknek (Sassuolo 1-2) is csak egy vereségük volt, azaz két nagyon masszív, jól védekező csapat várta a kezdő sípszót a San Paolo-stadionban.

A rajtot a Napoli kapta el jobban, és Gonzalo Higuaín szezonbali 11. góljával már a 2. percben megszerezte a vezetést. Az Inter nem nagyon találta a játék ritmusát, aminek az lett a következménye az első félidő hajrájában Nagatomo Juto gyors egymásutánban összeszedett két sárga lappal be is fejezte a meccset – azaz a vendégeknek emberhátrányban kellett volna megfordítaniuk a meccset.

Napoli–Inter 2-1

De ez nem sikerült, amiről főleg Higuaín tehetett, aki a 62. percben rúgott még egy gólt, kétgólosra növelve előnyét a góllövőlista élén. Öt perccel később ugyan Adam Ljajic szépített, ennél többre viszont már nem futotta, miután a hazai kapufák hűségesen szolgálták munkaadójukat: két Inter-fejesnél is jó helyen álltak, így maradt az eredmény 2-1 a hazaiaknak, amivel a Napoli átvette a vezetést.

A másik hétfő esti mérkőzés is rangadó volt a tabella állása alapján, miután a hatodik helyen álló Sassuolo fogadta a harmadik Fiorentinát. A kis Emilia-Romagna-i csapattól már megszokhattuk, hogy – főleg hazai pályán – nem könnyű ellenük, és ezt most bizonyították. Borja Valero korai vezetőgóljára ugyanis Floccari az első játékrész hajrájában válaszolt, és az egy pontot már nem is engedték ki a kezükből a zöld-feketék.

Sassuolo–Fiorentina 1-1