Az év meccse lett a Liverpool–Dortmund csatából

Fotó: Getty Images / Clive Brunskill

-

Egészen döbbenetes forgatókönyv szerint zajlott az Európa Liga-negyeddöntő, a Liverpool 5-4-gyel ment tovább, és a 91. percben állt először továbbjutásra. Klopp edzőnek már örülni se maradt energiája addigra.

5-4-es, hosszabbításos nemzetközi kupadöntő? Bajnokok Ligáját nyerni esélytelenként 0-3-ról? A Liverpool sorozatban képes futballtörténelmi meccseket játszani, különleges, hihetetlen csatákat nyerni. Ha így nézzük, meg sem lepődünk a csütörtök esti Európa Liga-negyeddöntő visszavágóján, ahol Jürgen Klopp edző korábbi csapatával, a Dortmunddal meccselt a Pool.

A visszavágó 1-1-ről indult, de a Liverpool villámgyorsan kétgólos hátrányba került, miután a Dortmund könyörtelenül kihasznált két védelmi hibát. Már a kilencedik percben három gól hiányzott a Pool továbbjutásához.

Szünet után Origi azonnal szépített, majd' szétrobbant a stadion, visszatért a remény. Igen ám, de a Dortmund rátett egy lapáttal, és az egyik szélsebes támadás végén Reus góljával megint kettővel ment (1-3). Normál esetben egy ilyen kijózanító gól lezár egy meccset, innen nincs miről beszélni. „Game over” – írta a Telegraph. De nem Liverpoolban.

Kissé kötelességszerűen darált tovább a csapat, ám amikor Philippe Coutinho a bal alsóba tekert (2-3), már csodavárás telepedett a stadionra. A 76. percben Weidenfeller kapus védett egy nagyot, ám rögtön a szögletet befejelte a Liverpool darabos védője, Sahko, aki ezzel valamennyire jóvátette a korai hibáit (3-3).

Már csak egy gól kellett a bravúrhoz, össze is jött a 91. percben: Sturridge majdnem elhagyta a labdát, de összeszedte, a kilépő Milnerhez tálalt, aki majdnem hosszan tolta meg, de még éppen jól jött ki a lépés egy beadásra, Weidenfeller felett átszállt a labda, Lovren pedig már várta a bal oldalon, és bebólintotta a rövidbe. A minden gólnál (és egyéb eseményeknél is) tomboló Klopp már csak zilált fejjel konstatálta a történteket.

A Liverpool 4-3-ra nyert, 5-4-gyel továbbjutott, és epekedve várja a pénteki sorsolást.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók:
Liverpool (angol)–Borussia Dortmund (német) 4-3
gól: Origi (48.), Philippe Coutinho (66.), Sahko (77.), Lovren (91.), ill. Mkhitaryan (5.), Aubameyang (9.), Reus (57.)
továbbjutott a Liverpool, 5-4-gyel

Sahtar Donyeck (ukrán)–Braga (portugál) 4-0
gól: Srna (25. -11-esből), Ferreira (42., 74. - mindkettő öngól), Kovalenko (50.)
továbbjutott a Sahtar 6-1-gyel

Sparta Praha (cseh)–Villarreal (spanyol) 2-4
gól: Dockal (65.), Krejci (71.), illetve Bakambu (5., 49.), Castillejo (43.), Soriano (45+1.)