Az Arsenal, a Chelsea és a ManCity is 4-0-ra nyert

-

Ez is ritka eredménysor, ahogy az is, hogy az összes többi meccs döntetlen lett volna, ha a Newcastle nem rondít bele ebbe is.

A Premier League 32. fordulóját a Chelsea délutáni birminghami látogatása nyitotta, amit a sereghajtó Aston Villa bánt. A londoniak ugyanis Rubens Loftus-Cheek, Alexandre Pato egy-egy, valamint Pedro két góljával simán nyertek idegenben is. A Chelsea 15 bajnoki óta veretlen (hét győzelem, nyolc döntetlen), Alexandre Pato pedig góllal debütált a PL-ben.

Ebben minden benne van

Hat fordulóval a bajnokság vége előtt így már csak hat pont a Chelsea hátránya a még éppen Európa-liga-indulást érő helyen álló Manchester Uniteddel szemben.

Falcao reakciója Pato beállására

A hazai nézők végigtüntették az egész találkozót „Büszke múlt, de milyen jövő?”, illetve „Nincs harc, nincs dicsőség, nincs akarat, nincs remény” feliratú papírlapokkal és bannerekkel.

A Villa szurkolói már a másodosztályra készülnek

Ugyancsak idegenben és ugyancsak 4-0-ra nyert a Manchester City is. Manuel Pellegrini csapata Bournemouthból hozta el a négy gólért járó három pontot. A City már a 19. percben 3-0-ra vezetett Fernando, Kevin De Bruyne és Sergio Agüero révén, és csak a 90. percben rúgta a negyediket a szerb Alekszandar Kolarov.

De Bruyne lőtte a legszebbet

Szégyellte volna magát az Arsenal, ha lemarad a kékek mögött, így Wenger fiai is négyet rúgtak válasz nélkül. Ők a változatosság kedvéért otthon pofozták föl a Watfordot. Alexis Sánchez, Alex Iwobi és Hector Bellerin révén a 48. percre dőlt el a meccs, itt Theo Walcott fejezte be a munkát a 90. percben. Az Arsenal ezzel alaposan visszavágott az FA-kupa negyeddöntőjében elszenvedett hazai vereségért.

Itt Bellerin gólját választottuk

Rafa Benítez eddig mindhárom Norwich elleni bajnokiját megnyerte – eddig. A továbbra is kieső helyen álló (a 31 meccset játszó Szarkák az utolsó előttiek) Newcastle Alekszandar Mitrovic révén kétszer is tudott egyenlíteni, azonban mindkét találat után három percen belül kaptak egy újabb gólt. És miután a második (összességében a harmadik) már a 90. percben jött, arra már nem tudott válaszolni a szerb támadó.

A nagy szezont futó – 5. helyen álló – West Ham hazai pályán kénytelen volt hátrányból fordítani a Crystal Palace ellen, és beérni egy 2-2-es döntetlennel és az érte járó egy ponttal. A francia Dimitri Payet megszerezte 9. gólját, és összességében a csapat 23 találatából vette már ki a részét a szezonban.

A Stoke–Swansea-meccsnek is 2-2 lett a vége, és akadt még egy döntetlen, a Sunderland–West Bromwich-találkozó nézői azonban bárhogy is nézték, nem láthattak gólt.

A késő délutáni Liverpool–Tottenham meccset a hazaiak uralták, de a sok helyzetből csak egy gólt lőttek, Philippe Coutinho révén. Erre Harry Kane a semmiből egyenlített, és ez is maradt a végeredmény.