Ancelotti BL-rekorddal indított a Bayernnél

Fotó: MTI/EPA-DPA / ANDREAS GEBERT

-

BL-csúcsot állított fel a Bayern München azzal, hogy sorozatban 13. alkalommal nyerte meg első hazai mérkőzését a csoportkörben.

A bajor csapat kedden este 50-ra verte a BL-főtáblán újonc orosz Rosztov Dont. A találkozón végig nagy fölényben játszott a Bayern, az első gólra mégis a 28. percig várni kellett, ekkor 11-esből Robert Lewandoswski szerezte meg a vezetést. Még a szünet előtt a 27. születésnapját ünneplő Thomas Müller is gólt lőtt. A fordulást követően a 21 éves Joshua Kimmich duplázott, a végeredményt pedig a 90. percben Juan Bernat állította be.

Első számú célunk, hogy az élen végezzünk a csoportban. A kezdés jó volt. A következő meccsünk, jövő szerdán, az Atlético Madrid otthonában már nehezebb lesz mondta Ancelotti, akinek irányításával az elmúlt 18 szezon legjobb rajtját produkálta a müncheni csapat. A Bayern a 2016/17-es idényben eddig öt meccset játszott, mind az ötöt megnyerte és az összesített gólkülönbsége 20–0.

Az előző idényben BL-döntős Atlético a holland PSV Eindhoven otthonában győzött 1–0-ra a nyitókörben.