A végén bukta el a listavezető helyet a Real Madrid

Fotó: AFP / PIERRE-PHILIPPE MARCOU

-

Nagy lehetőséget szalasztott el a Real Madrid, miután kiengedte a kezéből a győzelmet az Atlético Madrid elleni rangadón a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Nagy meglepetésre ugyanis kikapott a listavezető és eddig veretlen Villarreal 1-0-ra a hetedik fordulót az utolsó előtti helyen kezdő Levante otthonában, így a Real az élre ugorhatott volna. Ennek megfelelően is kezdte a meccset Benítez csapata, már a kilencedik percben megszerezte a vezetést Benzema fejesével.

Nem sokkal később Keylor Navas kivédte Griezmann büntetőjét, és sokáig úgy tűnt, hogy a Real behúzza a derbit. A 84. percben azonban Luciano Dario Vietto révén egyenlített az Atlético Madrid, így 1-1-re végződött a találkozó.

A tabellát ennek megfelelően a Villarreal vezeti 16 ponttal az egyaránt 15-15 pontos Real Madrid, Celta Vigo és Barcelona előtt.