Zidane Realja 18 perc alatt négy gólt szórt

Fotó: Getty Images / Denis Doyle

-

Parádéznak a madridiak Zidane-nal, de már kaptak egy gólt. Sorozatban az ötödik hazai bajnokiján ikszelt a Valencia, ilyet eddig csak egyszer, 1969-ben hozott össze. A Rayo Vallecano kétszer is vezetett, a nap gólját Negredo lőtte.

Primera División, 20. forduló:
Real Madrid–Sporting Gíjon 5-1
gól:
Bale (7.), Ronaldo (9., 18.), Benzema (12., 41.), ill. Isma López (62.)

Félelmetesen kezdte a meccset a Real, a csapat játékán mintha már kezdene látszani Zidane munkája: az első húsz percben oldalpasszok nélküli, direkt kapura törő játékot mutattak be a madridiak, azonnali visszatámadásokkal, rengeteg helyzettel. Ami a 20. perc után volt, már nem mérvadó: addigra 4-0-ra elhúzott a Real. Talán az egyetlen szépséghiba, hogy a második félidőben már nem szakadt meg a Real, amely Zidane második meccsén megkapta az első gólját (az előző körben 5-0-ra verte a Deport). A hibapont: a BBC kétharmadát, Gareth Bale-t és Karim Benzemát is le kellett cserélni sérülés miatt.

Valencia–Rayo Vallecano 2-2
gól: Negredo (55.), Paco Alcácer (88.), ill. Jozabed (15.), Diego Llorente (69.)

Gary Neville kinevezése óta sem szárnyal a Valencia: eddig négy döntetlen, két vereség a bajnoki mérlege, mellette csak az szól, hogy a Barcelonával és a Real Madriddal is ikszelt a csapata. Vasárnap viszont ikszelt a Rayo Vallecanóval is, úgy, hogy kétszer hátrányba került. Ráadásul a csapat történetében 1969 után másodszor sorozatban öt hazai bajnokin döntetlenezett. Ezek után Negredo parádés gólja vigasztalhatja a szurkolókat.

Negredo-gól a kezdőkör mellől

Getafe–Espanyol 3-1 (g: Pedro Léon 29., Sarabia 37., Moi Gómez 90., ill. H. Pérez 26.)
Las Palmas–Atlético Madrid 0-3 (g: Filipe Luis 17., Griezmann 68., 89.)