A Real Madrid lesipuskás góllal ment tovább a csoportból

Fotó: AFP / CURTO DE LA TORRE

-

A Real Madrid és Manchester City már két fordulóval a BL-csoportkör vége előtt továbbjutott, a Juventus tíz emberrel mentett pontot, Rooney két év után lőtt gólt a sorozatban. Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló.

A csoport

Real Madrid (spanyol) – Paris Saint-Germain (francia) 1-0
gól: Nacho (35.)

Sahtar Donyeck (ukrán)–Malmö (svéd) 4-0
gól:
Gladkij (29.), Srna (48., 11-es), Eduardo (55.), Alex Teixeira (73.)

Az állás: 1. Real Madrid 10 pont, 2. PSG 7, 3. Sahtar 3, 4. Malmö 3.

A nap rangadójának két héttel ezelőtti kiadása egy 0-0-t hozott. A madridi meccs jobban sikerült, a PSG remek focival rukkolt elő, de a kapunál számos helyzetet YouTube-gyanús módon hagyott ki. A Real Madrid sokszor betömörült a saját térfelére, ellenben Nacho révén lőtt egy pazar gólt. Később sem változott a forgatókönyv, és mivel a PSG képtelen volt gólt lőni, a Real a másik meccs eredményének köszönhetően már tovább is jutott a csoportkörből.

Az eddig meglepően gyengén szereplő Sahtar tökéletesen uralta a Malmö elleni meccset, el is döntötte azt egy órán belül, és helyet cserélt a Malmővel a csoportban.

Locadia (55.), L. de Jong (86.)

Az állás: 1. ManUnited 7 pont, 2. PSV 6 (6-6), 3. Wolfsburg 6 (4-4), 4. CSZKA 4.

A ManUnited a csoport másik négypontosával találkozott. Hamar kialakultak a szerepek: az angolok támadtak, az oroszok kontráztak, de messze az angolok tették ezt veszélyesebben. A gól azonban csak nem akart összejönni, egészen a hajráig, amikor Rooney – ahogy azt Van Gaal mester megjósolta a meccs előtt – a léc alá fejelt. A válogatott csatár 955 perce nem lőtt BL-gólt, legutóbb 2013 szeptemberében, a Leverkusennek talált be. Másfelől ha Doumbia jobb napot fog ki, lőhetett volna gólt a CSZKA, többet is.

Kevés helyzetet hozott a csoport másik meccse, ahol a Philips-gyár csapata a VW-gyár együttesével találkozott. A hollandok legalább negyedóránként egyszer eltalálták a kaput, mi több, e kísérletekből kettő gól lett, ezzel besöpörték a három pontot. A csoport rendkívül szoros, az első és az utolsó egygyőzelemnyi távolságra van egymástól.

C csoport

Asztana (kazah)–Atlético Madrid (spanyol) 0-0

Benfica (portugál)–Galatasaray (török) 2-1
gól:
Jonas (52.), Luisao (67.), ill. Podolski (58.)
piros lap: Gaitán (85., Benfica)

Az állás: 1. Benfica 9 pont, Atlético 7, Galatasaray 4, Asztana 2.

Az Astana meglepően jó játékkal rukkolt elő a délutáni meccsen, jórészt beszorította a kettővel korábbi sorozat döntősét, éppen csak a gól hiányzott. Később az Atlético is összeszedte magát, de döntetlennél többet semmiképp nem érdemelt. A kazahok már a második pontjukat szerezték a mostani sorozatban, sőt, otthon veretlenek, mivel az előző meccsükön 2-2-re végeztek a Galatasarayjal.

Nagyot lépett a továbbjutás felé a Benfica, amely a közvetlen riválisát, a Galatasarayt verte meg. Pontosan negyedórán belül született az összes gól: a portugálok vezetését egyszer még kiegyenlítette a török–német útvonalat a nagy többséggel ellentétes irányban bejáró Podolski, de csak azért, hogy a 34 éves csapatkapitány, Luisao ismét mattolja a török védelmet. A Benfica nagyon kedvező helyzetben van, de vár még rá egy rizikós asztanai kirándulás, majd egy rangadó otthon az Atléticóval.

D csoport

Mönchengladbach (német)–Juventus (olasz) 1-1
gól:
Johnson (18.), illetve Lichtsteiner (44.)
piros lap: Hernanes (53., Juve)

Sevilla (spanyol)–Manchester City (angol) 1-3
gól:
Trémoulinas (25.), ill. Sterling (8.), Fernandinho (11.), Bony (36.)

Az állás: 1. ManCity 9 pont, 2. Juventus 8, 3. Sevilla 3, 4. Mönchengladbach 2.

Alaposan meglepte a Mönchengladbach a tavalyi döntőst: úthengerként ment előre, roppant intenzív letámadással zavarva meg a Juvét, és persze rengeteg átlövéssel. Azok ugyan pont nem mentek be, de egy szélről induló akció igen. Mégis felállt a padlóról az olasz bajnok, a sérülésből visszatérő Lichtsteiner belőtte élete gólját: kapásból tett a hosszú alsóba egy húszméteres keresztlabdát. Szünet után aztán csak a Juventus volt a pályán, mígnem az 53. percben Hernanes egyből pirosat kapott egy kemény belépőért. Az olaszok végül kihúzták döntetlennel, amiben komoly szerepe volt Gianluigi Buffon kapusnak is.

A spanyol bajnokságban is csak döcögő Sevilla beleszaladt története legnagyobb európai vereségébe otthon: korábban a Betis 2-0-ra verte az EL-ben, most a ManCity két góllal, de hármat lőve nyert. Mindent elmond a 11-2-es kaput találó lövési arány, melynek segítségével az angolok harmadszor jutottak túl a BL csoportkörén.

E csoport:
FC Barcelona (spanyol)–BATE Boriszov (fehérorosz) 20.45
AS Roma (olasz)–Bayer Leverkusen (német) 20.45
Az állás: 1. FC Barcelona 7 pont, 2. Bayer Leverkusen 4, 3. BATE Boriszov 3, 4. AS Roma 2

F csoport:
Bayern München (német)–Arsenal (angol) 20.45
Olimpiakosz (görög)–Dinamo Zagreb (horvát) 20.45
Az állás: 1. Bayern München 6 pont (8-2), 2. Olimpiakosz 6 (4-5), 3. Arsenal 3 (5-5), 4. Dinamo Zagreb 3 (2-7)

G csoport:
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–FC Porto (portugál) 20.45
Chelsea (angol)–Dinamo Kijev (ukrán) 20.45
Az állás: 1 FC Porto 7 pont, 2. Dinamo Kijev 5, 3. Chelsea 4, 4. Makkabi Tel-Aviv 0

H csoport:
Olympique Lyon (francia)–Zenit (orosz) 20.45
Gent (belga)–Valencia (spanyol) 20.45
Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. FC Valencia 6, 3. Gent 1 (3-5), 4. Olympique Lyon 1 (2-5)