A Real Madrid eldöntötte a továbbjutást Rómában

Fotó: AFP / ALBERTO PIZZOLI

-

A váratlanul unalmas első félidő után a Real rákapcsolt, és Ronaldo, illetve Jesé góljának köszönhetően kényelmes visszavágó elé néz. A Wolfsburg is idegenben győzött, igaz, a Gent 0-3 után még szorossá tudta tenni a meccset.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
AS Roma (olasz)–Real Madrid (spanyol) 0-2 (0-0) - élő közvetítés
Róma,
Stadio Olimpico. V: Královec (cseh).
AS Roma: Szczesny – Florenzi (Totti 87.), Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur (De Rossi 77.), Pjanic, Nainggolan – Szalah, El Shaarawy (Dzeko 63.), Perotti. Vezetőedző: Luciano Spaletti
Real Madrid: Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco (Kovacic 63.) – James (Jesé 82.), Benzema, C. Ronaldo (Casemiro 89.). Vezetőedző: Zinedine Zidane
gól: Ronaldo (57.), Jesé (86.)
sárga lap: Varane (62.), Ramos (85.)

A másik mérkőzésen:
Gent–Wolfsburg 2-3 (0-1)
gól:
Kums (80.), K. Coulibaly (89.), ill. Draxler (44., 54.), Kruse (64.)

A Real Madrid utolsó római fellépésén 2-1-re kikapott az AS Romától – akkor az meglepetés volt, ma egy hasonló eredmény inkább csoda lett volna.

Az első félidő csalódást keltő volt a semleges szurkolók számára, de a taktikai finomságokra fogékonyak biztosan jól szórakoztak. Az olasz csapat próbált biztonságosan védekezni, és lehetőség szerint kikapcsolni a játékból Cristiano Ronaldót. Ez többé-kevésbé sikerült is, igaz, nemcsak a portugálnak, hanem a pályán lévő egyik játékosnak sem volt kaput eltaláló lövése az első félidőben. A legközelebb Marcelo járt ehhez.

A Roma Salah és El Shaarawy elfutásaiban bízott, de sem az egyiptomi válogatott, sem az egyiptomi származású olasz válogatott csatár nem tudott igazán helyzetbe kerülni.

A második félidő aztán már olyan volt, amilyennek egy BL-nyolcaddöntőnek lennie kell. A Real egy fokozattal magasabb tempóba kapcsolt, aminek bő tíz perc elteltével meg is lett az eredménye. Ezúttal nem sikerült megfogni Ronaldót, aki Marcelo átadásából mesterien teremtett magának helyzetet, és hasonló módon rúgta a labdát Szczesny kapujába.

Ez volt Ronaldo szezonbeli 12. BL-gólja, amivel vezeti a vonatkozó listát, összességében pedig 89. alkalommal talált az ellenfelek kapujába ebben a sorozatban.

Megélénkült a mérkőzés, helyzetek itt, helyzetek ott, azonban a Real fölényét jól szemlélteti az alábbi statisztika:

A mesterek bő egy óra után kezdtek el cserélgetni, azonban ebből is a Real és Zidane jött ki jobban, ugyanis a James Rodríguez helyére a 82. percben beálló Jesé öt perccel később eldöntötte a meccset, és – talán nem nagy bátorság kijelenteni – a továbbjutást is.

A másik mérkőzésen egy óra után úgy tűnt, hogy a Wolfsburg idegenben is megsemmisítő csapást mér a Gentre, a németek ugyanis Julian Draxler duplájával és Max Kruse góljával a 64. percben már 3-0-ra vezettek, azonban a Gent – ahogy azt már a csoportmeccseken is láthattuk – nem adta föl. Az utolsó tíz percben rúgtak két gólt, és még ha ki is kaptak, annyit elértek, hogy a Wolfsburg nem lehet teljesen nyugodt a visszavágó előtt.

A két találkozó visszavágóit március 8-án játsszák Madridban, illetve Wolfsburgban.