Legyőzte az Udinese a Napolit, ezzel megmaradt a Juventus hatpontos előnye a Serie A-ban. A Roma nagyon elverte a Laziót, az Atalanta fordított a Milan ellen.

Serie A., 31. forduló:
Udinese–Napoli 3-1
gól: Bruno Fernandes (14. - 11-es, 46.), Théréau (56.), ill. Higuaín (24.)
piros lap: Higuaín (75.)

Szombat este a Juventus szűken felülmúlta az Empolit, ezzel hatpontos előnyre tett szert az olasz bajnokságban. És nem csak ideiglenesen: a vasárnapi nyitómeccsen – amely Cesare Maldini emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött – a Kis Zebráknak becézett, Juvéhoz hasonlóan fekete-fehér Udinese meglepetésre legyőzte a Napolit, ezzel megmaradt a Juve előnye.

A hazaiaknál Bruno Fernandes már az első félidőben mesterhármast szerezhetett volna, de büntetőt hibázott a 26. percben, még 1-1-nél (gól: Fernandes, ill. Higuaín). A 21 éves portugál közvetlenül a szünet előtt csak betalált, majd a pihenő után Silvan Widmer beadását Cyril Théréau (a fenti képen) egy karaterúgással a kapuba küldte, a Napolit pedig a padlóra.

Negyedórával a lefújás előtt végleg eldőlt a meccs: Gonzalo Higuaín törlesztésért megkapta a második sárgáját, tíz emberrel fejezte be a meccset a Napoli. A Serie A góllistáját toronymagasan vezető argentin csatár tőle szokatlanul dühöngött, alig tudták lefogni a társai. A Napoli legközelebb a Hellas Veronát fogadja majd, de még vár rá egy-egy idegenbeli rangadó az Inter, illetve a Roma ellen.

Az Udinese – amely a legutóbbi kilenc Napoli elleni meccséből csak egyet nyert meg (4-4 döntetlen és vereség mellett) – nagy lépést tett a bennmaradás kiharcolása felé.