A két nullás meccs után a Blues bosszút állt a sérelmekért

Fotó: Getty Images / Christian Petersen

-

A St. Louis ezúttal hatot ütött idegenben a Sharksnak, és egyenlített az NHL Nyugati főcsoportjának döntőjében. Folytatás 2-2-ről.

A St. Louis Blues a konferenciadöntő 4. meccsén majd három teljes mérkőzés után az első harmadban 6:09-nél betalált a San Jose Sharks kapujába. Troy Brower gólja nemcsak a vezetést adta a vendégek kezébe, de egy lelki gátat is áttört, és a továbbiakban megállíthatatlanok voltak. 10:11-nél Jori Lehtera is betalált, majd a második harmadban szinte másodpercre lekopírozva az első harmad góljait (ezúttal 6:14-nél és 10:11-nél) Kyle Brodziak duplázott – azaz a Blues 4-0-ról kezdte az utolsó 20 percet.

Joe Pavelski szinte egy percen belül szépített, azonban hiába ütött a harmadban még két gólt a Sharks, a Blues mindegyikre válaszolt, így egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben a győzelmük.

Eredmény:
NHL, Nyugati főcsoport, döntő
San Jose Sharks–St. Louis Blues 3-6 (0-2,0-2, 3-2)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása 2-2. Az ötödik mérkőzést hétfőn este játsszák St. Louisban.