A kapusokról szólt a MU-Chelsea, Özil az élre asszisztolta az Arsenalt

Fotó: Getty Images / Alex Livesey

-

Nem esett gól a két rossz formában lévő sztárcsapat, a Manchester United és a Chelsea rangadója a Premier League 19. fordulójában. Mesut Özil tarthatatlan, a Tottenham az első forduló óta nem kapott ki idegenben.

A Manchester United nem a legjobb előjelekkel készült a rangadóra, hiszen zsinórban három bajnokin kikapott, a Stoke Citytől elszenvedett vereség után Louis van Gaal vezetőedző be is adta a lemondását, de a vezetőség nem fogadta el. Memphis Depay is inkább az új csodaautójával hívta fel magára a vezetők és a csapattársak figyelmét, és nem pozitív értelemben, a holland csatár nem is kezdett a Chelsea ellen. Viszont a londoniaknál is kimaradt a legutóbbi bajnokin két gólt szerző Diego Costa, aki eltiltás miatt nem utazhatott Manchesterbe.

Parádésan védtek a kapusok

Az első félidőben rangadóhoz méltó játékot mutatott a két csapat, de a két kapus, David de Gea és Thibaut Courtois remekül védett. A második játékrészben már inkább látszódott a játék képén, hogy mindkét együttes rossz formában van, egy-két helyzetet leszámítva unalmas félidőt tettek le a pályára, így 0-0 lett a vége. A Manchester United nyolc tétmeccs óta nyeretlen, ezalatt öt gólt lőtt és tízet kapott. A hajrában Van Gaal lecserélte Juan Matát, aki szintén pocsék formában van, 965 perce nem lőtt gólt vagy adott gólpasszt a Premier League-ben.

A tabella élére az egy meccsel többet játszott Arsenal ugrott, amely 2-0-ra nyert hazai pályán a Bournemouth ellen. Az első gólt Gabriel Paulista lőtte, Mesut Özil adta a gólpasszt, a német játékosnak ez az idén már a 16. volt, ami magasan a legtöbb a Premier League-ben. A második legtöbbet ebben a szezonban Kevin de Bruyne adta, nyolcat, az egy idényen belüli rekordot Thierry Henry tartja 20 gólpasszal. Özilnek egyébként ez már a 30. asszisztja volt, mióta az Arsenalba igazolt, a 2-0-s végeredményt pedig ő maga állította be a 63. percben. Az utolsó 16 meccsén 18 gólban vett részt, 13 gólpassz és 5 gól a mérlege.

A meccs jelenete mindenesetre egy másik németé, Per Mertesackerré volt, aki egy méterről „fejelt” mellé:

Az Arsenal kapusa, Petr Cech most sem kapott gólt, ez már a 170. ilyen meccse volt a Premier League-ben, az új rekord.

A Tottenham Hotspur 2-1-re nyert a Watford otthonában, a találkozó győztes gólját Hjong Min Szon szerezte, a dél-koreai támadó egy gyönyörű sarkazással talált a kapuba. A londoni együttes az augusztusi nyitóforduló óta - amikor is a Manchester United otthonában szenvedett 1-0-s vereséget - nem kapott ki idegenben, ráadásul legutóbb 2008-ban volt példa arra a csapatnál, hogy az év utolsó mérkőzésén ne szerezzen pontot.

Az utolsó perces győztes gólöröm:

Nem mindennapi, hétgólos mérkőzésen nyert a Stoke City az Everton otthonában: a hazaiaknál hiába duplázott a belga Romelu Lukaku, a vendégek tíz perc alatt fordítottak, és 4-3-ra nyertek.