A Juve oktatott, a Roma kiesett

Fotó: AFP / MARCO BERTORELLO

-

Az olasz kupa címvédője 4-0-ra nyerte a nyolcaddöntős torinói derbit, a Romával Serie B-s ellenfél bánt el, kiesett a Fiorentina is.

A címvédő Juventus könnyedén, 4-0-ra nyert a városi rivális Torino ellen az olasz kupa nyolcaddöntőjében. A Juve pocsékul kezdte a szezont, ám azóta továbbjutott a Bajnokok Ligájában egy viszonylag erős csoportból (ManCity, Mönchengladbach, Sevilla), és a bajnokságban is negyedik már, két pontra a második helyen álló Fiorentinától.

No de most a kupáról van szó, ahol a Juve Simone Zaza góljával vezetett az első félidőben, majd a szünet után rögtön kiállították a Toróból az exjuvés Molinarót – ezzel el is dőlt a meccs, utána már a Juve gálázott.

A Napoli sima 3-0-al küldte haza a Veronát (ez is lehetett volna 4-0, de Hamsík büntetőt rontott), kiesett viszont a Fiorentina és a Roma. Mindkettő otthon, rúgott gól nélkül bukott el, az előbbi a Serie A-ban kiesés elől menekülő Carpi, az utóbbi a másodosztályú Spezia ellenében.