A Jazz sem tudta elnyomni Curryéket

Fotó: Getty Images / Ezra Shaw

-

Nyolcpontos hátrányt dolgoztak le a zárónegyedben a Golden State kosarasai, majd a ráadásban lenyomták a Utah Jazzt.

Az utolsó negyedben nyolcpontos hátrányt ledolgozó Golden State hosszabbításban győzött a Utah Jazz vendégeként az NBA-ben. Az előző idény legjobbjává választott Stephen Curry 31 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A Golden State-nek hét fordulóval az alapszakasz vége előtt 68/7-es a győzelmi mutatója, az NBA-rekordot a legendás Michael Jordan fémjelezte Chicago Bulls tartja 72/10-zel az 1995/96-os idény óta. A Warriors akkor döntheti meg ezt, ha a hátralévő hét mérkőzéséből legalább ötöt megnyer. A Chicago mérlege 75 meccs után 66-9 volt, tehát a Warriors két győzelemmel jobban áll.

A San Antonio Spurst a New Orleans Pelicans sem tudta legyőzni saját pályáján, ahol a texasi együttes sorozatban a 38. meccsét nyerte meg a mostani alapszakaszban, amivel új NBA-csúcsot állított fel. A korábbi rekordot Chicago Bulls tartotta az 1995/96-es szezon óta.