A Bayerntől is kikaptak Dárdaiék, már veszélyben a BL-indulás

Fotó: DPA / Thomas Eisenhuth

-

A müncheniek egy szerencsés és egy gigantikus góllal győztek Berlinben, de miután a Dortmund is nyert, csak a jövő héten lehetnek bajnokok.

A Dortmund elleni hétközi kupavereség (0-3) után újra telt ház előtt léphetett pályára a Hertha Berlin az Olimpiai Stadionban. Ezúttal a bajnoki címvédő és listavezető Bayern München volt a vendég, és ebben a látogatásban sem volt sok köszönet: a bajorok 2-0-ra nyertek.

Az első félidőben még jól tartotta magát a Hertha, olykor be is szorította a Bayernt, gólig azonban nem jutottak a fővárosiak, elsősorban a kétszer is veszélyes szituációban mentő Serdar Tascinak köszönhetően (aki az egyik alkalommal a kezét sem volt rest használni).

A második játékrész elején pedig megszerezte a vezetést a Bayern: Arturo Vidal 20 méterről szúrt rá egy életerős labdát, amit talán megfogott volna Kraft, ha nem pattan meg Starkon, és csapja be a kapust (1-0).

Hertha - Bayern 0-2

A 79. percben dőlt el a meccs: Douglas Costa 23 méterről leadott gyönyörű lövésénél már nem volt szükség berlini segítségre, védhetetlenül vágódott a labda a jobb felső sarokba.

A Hertha utóbbi öt meccséből négyet elveszített, de még mindig a 4. helyen áll a tabellán, igaz, az meccsel kevesebbet játszó Mönchengladbach már csak 4 pontra van a Dárdai-csapattól. A Hertha utolsó három meccse a bajnokságban így néz ki: Leverkusen (i), Darmstadt (o), Mainz (i).

A 81 pontos Bayern ezzel három fordulóval a zárás előtt hét ponttal vezet a Dortmund előtt, azaz még mindig nem mondhatja magát bajnoknak. A BVB ugyanis Kagawa, Pulisic és Mikhitaryan góljaival 3-0-ra nyert Stuttgartban.

ezzel lett 0-3

Az élvonaltól elbúcsúzó Hannover az Ingolstadt otthonában játszott 2-2-es döntetlent. Szalai Ádám végig a pályán volt, a 47. percben sárga lapot kapott, öt perccel később pedig 2-0-s hazai vezetésnél ő adta a gólpasszt Hiroki Szakai szépítő góljához.