A Barca után a Bayernt is kiejtve BL-döntős az Atlético Madrid

Fotó: AFP / GUENTER SCHIFFMANN

-

Mindkét kapus kivédett egy tizenegyest, a Bayern München zsinórban 12. hazai Bajnokok Ligája-meccsét nyerte meg, mégis az Atlético Madrid jutott be a döntőbe. A spanyolok 2-1-es vereséget szenvedtek Münchenben, így 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal kerültek a fináléba.

BL-elődöntő, visszavágó:

Bayern München (német)-Atlético Madrid (spanyol) 2-1 (1-0)
München, Allianz Aréna, 70 000 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
Továbbjutott: az Atlético Madrid 2-2-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal
Bayern München: Neuer - Lahm, Boateng, J. Martínez, Alaba - Xabi Alonso - Douglas Costa (Coman, 73.), Vidal, Müller, Ribéry - Lewandowski
Atlético Madrid: Oblak - Juanfran, Godín, Giménez, Filipe Luís - Gabi, Fernández (Carrasco, 46.), Koke (Savic, 90+3.), Saúl - Griezmann (Partey, 82.), Torres
gólszerzők: Xabi Alonso (31.), Lewandowski (74.), illetve Griezmann (54.)
sárga lap: J. Martínez (84.), illetve Giménez (34.)

A Bayern München azzal a tudattal várta a visszavágót, hogy sorozatban harmadszor ejthette ki spanyol ellenfél a Bajnokok Ligájából, az előző két évben a Real Madrid és a Barcelona előtt hajtott fejet a bajor csapat, most pedig az Atlético Madrid 1-0-s előnnyel utazott Münchenbe.

Az első 20 percben 67:33 százalék volt a labdabirtoklás a Bayern javára, az első fél óra végén pedig meg is szerezték a vezetést a németek. Xabi Alonso megpattanó szabadrúgásával gyorsan ledolgozták a hátrányt. (1-0)

Három perccel később egy büntetőt is kapott a müncheni csapat, így meg is fordíthatta volna a párharcot, ám Müller tizenegyesét Oblak kivédte.

A második félidőben a semmiből, egy Griezmann-Torres-Griezmann összjáték után utóbbi egyenlített, ezzel két dolog is eldőlt, egyrészt, hogy hosszabbítás nélkül megússzák a csapatok, másrészt, hogy összesen legalább három gólt kell lőnie a Bayernnek. (1-1)

Próbálkoztak is becsülettel a hazaiak, de a betömörülő Atlético ellen nehéz dolguk volt. Lewandowski aztán sokadik helyzetét negyed órával a vége előtt gólra váltotta, így már csak egy gól kellett a német továbbjutáshoz. (2-1)

A 83. percben végleg eldönthette volna az Atlético, amikor Fernando Torrest szabálytalanul állították meg a tizenhatoson kívül, de Cüneyt Cakir játékvezető mégis büntetőt ítélt. Torres tizenegyesét azonban Neuer kivédte, így tehát mindkét kapus hárított egy-egy büntetőt.

A Bayern támadott, ahogy kell, de nem tudta feltörni az Atlético védelmét, és bár 2-1-re nyert, ezzel zsinórban 12. győzelmét aratta hazai pályán a BL-ben, mégis az Atlético Madrid jutott tovább 2-2-vel, idegenben lőtt góllal. A madridiak az előző körben a Barcelonát búcsúztatták.

Az ellenfél a döntőben a Real Madrid vagy a Manchester City lesz, az első meccsen Manchesterben 0-0-s döntetlen született.

Diego Simeone az elmúlt három évben kétszer is döntőbe vezényelte az Atléticót.

Ezzel szemben a nyáron a Manchester Cityhez szerződő Josep Guardiola zsinórban háromszor vérzett el a BL-elődöntőben a Bayern Münchennel, amellyel nem tudott Bajnokok Ligáját nyerni.