A Barca, a Juve és a Liverpool sem hibázott

Fotó: AFP / ANDER GILLENEA

-

Kupafordulót rendeztek szerda este. Bilbaóban tartalékosan is nyert a Barcelona, a Juventus már elődöntős.

Az angol bajnokság meglepetéscsapata, a Leicester City kiesett az FA-kupából, miután 2-0-ra kikapott otthon a Tottenhamtől. A Liverpool a negyedosztályú Exeterrel játszott, és bár nyert 3-0-ra az Anfielden, a kiscsapat egészen a 74. percig tartotta magát. Bogdán Ádámot nevezték a meccsre, de az első számú kapus, Simon Mignolet védett.

Spanyolországban negyeddöntők első meccseit játszották. A Celta Vigo–Atlético Madrid egy felejthető 0-0-t hozott, a Barcelona viszont izgalmas Bilbao-napokat tart: háromszor játszanak 11 nap alatt, jellemző a párharcra, hogy a San Mamés stadionban ötvenezren szurkoltak a baszkoknak három nappal a Barca elleni 6-0-s bajnoki zakó után. Ám hiába szurkoltak, a Barca Munir és Neymar góljaival hamar elhúzott 2-0-ra, és bár Aduriz szépített, sok jóra nem számíthat a Bilbao a visszavágón.

Olaszországban Lazio–Juventus-negyeddöntőt rendeztek a kupában, a vendégek nyertek Stephan Lichtsteiner góljával, aki már mindkét csapat színeiben nyert olasz kupát. Nem is akart túl nagy gólt lőni, beérte egy gólbíróssal. Itt nincs visszavágó, a Juve már elődöntős, ahol az Interrel találkozik majd. Rendeztek továbbá egy Sassuolo–Torino-bajnokit is (1-1).