21 éves világrekordot döntött meg a 95 éves magyar úszó

Fotó: masters.kazan2015.com

-

Fantasztikus sportteljesítményt nyújtva Bánki Horváth Béla aranyérmes lett a Kazanyban zajló World Masters bajnokságon.

A 95 éves szegedi úszó a 95-99 éves korosztályban a 200 méteres hátúszást 5 perc 24,2 másodperc alatt teljesítette, így megdöntötte a 21 éves világrekordot.

A vébé hivatalos honlapja interjút készített a magyar győztessel a futam után, az első kérdésre, hogy hogy érzi magát, így válaszolt: „Nagyszerűen. Frissen, egészségesen. A víz szokatlan volt a számomra, őszintén szólva nem gondoltam verseny közben, hogy ilyen jó időt fogok úszni. A víz azonban tökéletes volt, így sikerült megdöntenem a csúcsot.”

Béla bácsi remek fizikai és szellemi állapotban van

Bánki Horváth Béla elmondta, hogy 23 évvel ezelőtt indult először masters világbajnokságon, azóta 13 aranyat nyert. Elárulta azt is, hogy a jó táplálkozás, az egészséges életmód és a rendszeres sportolás a titka a kiváló fizikumának.

Minden másnap 800 métert úszok és minden reggel tornázom. Amíg élek, úszni fogok.

Hogy mit üzenek a fiataloknak? Hogy sportoljanak sokat, és hobbiként tekintsenek rá!”