14 éves magyar úszott olimpiai szintet

-

Késely Ajna, a Kőbánya SC úszója 400 méter gyorson teljesítette a riói olimpiai részvételhez előírt szintet – közölte a Magyar Olimpiai Bizottság, a sportoló edzőjére, Turi Györgyre hivatkozva.


Az olimpiai szintet teljesítő magyar sportolók száma így 63-ra nőtt, a győri nemzetközi kvalifikációs viadalon 4:07.90-es időt elért, 14 éves Késellyel együtt pedig összesen már 20 magyar úszó szerzett riói kvótát.

Turi György bejegyzésében jelezte: Késely ideje országos rekord a 14-15-16 évesek között, a saját korábbi csúcsán 2,9 másodpercet javított.

Az eddigi 63 magyar kvótás, olimpiai szintes:

ATLÉTIKA (17)
Baji Balázs (110 m gát)
Csere Gáspár (maratoni futás)
Gyurkó Fanni (maratoni futás)
Hellebrandt Máté (20 km-es gyaloglás)
Józsa Gábor (maratoni futás)
Kővágó Zoltán (diszkoszvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Madarász Viktória (20 km-es gyaloglás)
Márton Anita (súlylökés)
Papp Krisztina (maratoni futás)
Pars Krisztián (kalapácsvetés)
Rácz Sándor (50 km-es gyaloglás)
Srp Miklós (50 km-es gyaloglás)
Staicu Simona (maratoni futás)
Szabó Barbara (magasugrás)
Szabó Tünde (maratoni futás)
Zsivóczky-Farkas Györgyi (hétpróba)

BIRKÓZÁS (1)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg)

KAJAK-KENU (15)
15 kvótás (6 férfi kajakos, 5 női kajakos, 4 férfi kenus)

ÖTTUSA (2)
Kasza Róbert
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (5)
Csonka Zsófia (pisztoly)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)
Szabián Norbert (puska)
Tobai-Sike Renáta (pisztoly)

ÚSZÁS (20)
Risztov Éva (nyíltvízi 10 km)

A szint (olimpiai kvalifikációs idő):
Balog Gábor (100 m hát), Bernek Péter (200 m gyors, 400 m gyors), Biczó Bence (200 m pillangó), Cseh László (100 m pillangó, 200 m pillangó), Grátz Benjamin (400 m vegyes), György Réka (400 m vegyes), Gyurta Dániel (100 m mell, 200 m mell), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 800 m gyors, 100 m hát, 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó), Kapás Boglárka (400 m gyors, 800 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (400 m gyors), Kis Gergő (400 m gyors), Sebestyén Dalma (200 m vegyes), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Takács Krisztián (50 m gyors), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Verrasztó Evelyn (200 m vegyes, 400 m vegyes)

VITORLÁZÁS (3)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Tomai Balázs (Laser Standard)
Gádorfalvi Áron (szörf)